-
# Зростання як виклик. Пошук нових шляхів зростання.
# Адаптація до воєнних реалій продовжується.
# Чи можливе сценарне планування в постійному стресі та невизначеності.
# Go global: робота над помилками.
Часи не вибирають, але ми вибираємо, як проживати ті, що випали на нашу долю. І ми вибираємо не відкладати життя на потім, вносити свій економічний та інтелектуальний вклад в майбутнє України вже сьогодні.
Нашим пріоритетом залишаються цікавий контент, корисний нетворкінг, а також комфорт та безпека наших учасників та спікерів.
Чекаємо вас на 16 УМФ 29–30 червня 2023 року!
Ось уже 16 років Український маркетинг-форум
Власники компаній та топ-менеджери, які реалізують функцію маркетингу, стратегічного планування та розвитку.
Форум найбільш корисний для компаній, які працюють на ринках споживчих товарів, товарів тривалого користування, фінансів, страхування, телекомунікацій, IT, дистрибуції, роздрібної торгівлі та послуг.
Свіжі кейси та виклики поточного року. Більше 45 яскравих доповідачів із приватних компаній та громадських організацій.
До формування контенту залучені ключові гравці ринків та експерти з маркетингу. Ми будемо говорити на теми, які дійсно хвилюють маркетингову спільноту та допоможуть бізнесам адаптуватися до нових реалій.
2022 рік був дуже важливим для України. Ми були свідками початку гарячої фази агресії росії проти нашої країни, що дуже вплинуло на наше життя та бізнес. Незважаючи на втрати та біль, українці виявили найкращі риси – згуртованість, емпатію, оптимізм та незламність. І хоча 2023 рік також не обіцяє бути легким, віримо, що зможемо впоратись з усіма викликами.
Які ж задачі вирішують сьогодні маркетинг-директори? Про що думають і чого очікують від найближчого майбутнього?
Український маркетинг-форум опитав 18 експертів з різних сегментів та ринків, щоб підготувати перелік найбільш важливих тем 2023 року, які і прозвучать під час нашої чергової події 29–30 червня.
Ніколи не думали, що ми побачимо так багато життя і цікавих історій під час таких важких іспитів, через які ми проходимо. Наші компанії дійсно незламні.
Обіцяємо показати та детально обговорити найкращі кейси, що відбулись з початку жовтня, коли ми зустрічались востаннє. До зустрічі 29–30 червня на 16 Українському маркетинг-форумі в Києві!
Ірина Бондаренко, продюсерка Українського маркетинг-форуму
# Червоні лінії в комунікаціях: соціально-сенситивний контент, сила мемів та тригерів, кенселинг під час війни.
# Промоушен під соусом соціалки. Коли та як можна використовувати бренд ЗСУ в комунікаціях.
# Стратегічний сторітелінг. Як пояснювати власний бренд різним стейкхолдерам.
# Кризові комунікації. Як реагувати на негативний зворотний звʼязок.
# Притомні комунікаційники – нове золото бізнесу.
# “Споживач збіднів, переїхав та не повернеться”. Дослідження свіжих споживчих настроїв та психологічно-поведінкових змін.
# Оновлення соціальних сценаріїв.
# Нові українські етика та цінності.
# Хто такі українці? Битись за власну культуру: герої та символи українського кіно, нова музика, шоу тощо.
# ПТСРнута країна. Життя на паузі. Чому радіти та споживати не модно. Як працювати з травмами споживачів, щоб не нарватись на хейт. Поради від психологів.
Має 28-річний досвід роботи у галузі зв’язків із громадськістю та корпоративних комунікацій, з них 16 років – на керівних посадах. Працював у міжнародних та національних компаніях й організаціях громадського сектору, консалтингу, FMCG та енергетичної галузі. Викладає у програмі KMBS “Дієві комунікації“.
Закінчив Інститут журналістики Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, здобув ступінь кандидата філологічних наук за спеціальністю “журналістика“.
З початком війни настрої українських споживачів суттєво змінюються. Під час доповіді ми розкажемо, як ці зміни можуть стати можливостями для українських компаній та змінити споживчі стереотипи і парадигми, вкорінені десятиліттями.
Ви дізнаєтесь, як завдяки комунікаційній кампанії змінити відношення до українських препаратів, віднайти нові національні сенси, відродити довіру українців до вітчизняних продуктів.
15 років в IT та 8 років у PropTech. Розвиває дослідницьку АІ лабораторію в Projector. Співавтор курсу підвищення кваліфікації менеджерів у спільній ініціативі Українського Католицького Університету та інституту Projector.
Конкурувати в маркетингу можна бюджетом, креативом, технічним виконанням та швидкістю — все це впливає на кінцеву ефективність. Інструменти ШІ дають приріст всім складовим, але в першу чергу впливають на швидкість.
Швидкість не означає, що маркетинговий план на 12 місяців буде зроблено за 9 місяців. ШІ – це можливість змінити підходи до маркетингу. Зробити його більш адаптивним та підприємницьким.
Як саме? Дізнаємось на прикладах ЛУН.
До війни у компанії були річні рамки, але при цьому не було річного плану за рахунок діджиталізації процесів — це давало можливість гнучко використовувати вікна можливостей. Це хороша перевага, коли твої медійні бюджети складають 1% від ринку.
З початком вторгнення рамки (і ресурсні можливості) зменшились, а цілі залишились. Компанія ще більше занурилась в режим підприємницького маркетингу — буквально діяла як стартап в умовах “можна все”.
З впровадженням ШІ ЛУН отримав ще один “буст” до швидкості на всіх етапах: від проведення досліджень та розробки креативу до польових експериментів та швидких змін планів за потреби.
З виступу ви дізнаєтесь, як використання інструментів ШІ дозволяють ЛУН розвивати маркетингово-підприємницьку культуру в компанії і вигравати конкуренцію.
В управлінні Анни: бренд EVA, представлений офлайн (лінія магазинів EVA, б’юті-формат EVA beauty lab) та онлайн (інтернет-магазин EVA.UA); маркетинг власних торговельних марок (51 бренд).
В маркетингу та рекламі — понад 20 років.
Лінія магазинів EVA — найбільша національна мережа магазинів краси та здоров’я. Понад 8 млн людей є користувачами програми лояльності “EVA МОЗАЇКА”.
Сім років компанія EVA посідає лідерські позиції у своєму сегменті ринку, отримуючи нагороду Національної премії України Retail Awards “Вибір споживача”.
Від 2019 року мережа утримує звання “Ритейлер року в drogerie” від Ukrainian Retail Association. Товари власних торговельних марок неодноразово отримували нагороди на найбільших міжнародних конкурсах та виставках: PLMA (Private Label Manufacturers Association) у Нідерландах та Vertex Award.
Маркетинг-освіту здобула у Дніпропетровському університеті економіки та права, а також у Chartered Institute of Marketing (Chartered Postgraduate Diploma in Marketing).
Під час доповіді ми розкриємо наступні питання:
В компанії працює понад 10 років, починав з позиції менеджера з продажів в корпоративному сегменті, пізніше очолював відділ корпоративних продажів, департамент по роботі з компаніями малого та середнього бізнесу і департамент по роботі з держструктурами.
Має великий досвід запуску нових проєктів, пов’язаних з диджитал-сервісами. Глибоко розуміє нюанси роботи з бізнес-клієнтами, знає, як залишатися з ними в контакті, розуміти потреби і вибудовувати довгострокові відносини.
Експертка з маркетингу з більш ніж 20-річним досвідом роботи в найбільших українських медіакомпаніях. З 2019 року обіймає посаду директорки з маркетингу медіагрупи Starlight Media. Від початку повномасштабного вторгнення, лідерка об’єднаної маркетингової команди, що працює над створенням національних соціальних телевізійних кампаній.
У 2022 році очолила міжнародну креативну агенцію Starlight Creative, що за перший рік роботи відзначилась участю в розробці брендингу та сценографіки для Євробачення в Ліверпулі, створенням кампаній та проектів для Disney, BBC, CNN, A+E Networks і інших.
Креативні роботи Олени Мартинової та її маркетингових команд багаторазово були відзначені нагородами Effie та Promax. З 2022 року вона також представляє голос української індустрії, її потреб для відновлення та розвитку в British Marketing Society.
З 2023 року івент-менеджер Veteran Hub. Працює з проєктами, що допомагають адаптації ветеранів/ок та підтримують їх сім’ї. Учасник YouTube та оффлайн-проекту “Підпільний кіноклуб”, в якому українські стендап-коміки та ветерани разом переглядають та обговорюють кращі голлівудські фільми.
Навчався на історичному факультеті Дніпропетровського національного університету. У 2018 році Гліб став фіналістом премії Top 30 Under 30 by Kyiv Post, а до 2021 року працював ментором Української академії лідерства. У 2021 році Гліб підписав конструкт та згодом став морським піхотинцем. З перших днів повномасштабного вторгнення росії захищав Маріуполь у складі 1-го окремого батальйону морської піхоти.
Марина приєдналася до Glovo у 2018 році та була серед перших співробітників, які запускали бізнес в Україні. Впродовж 2018–2020 рр. вона керувала розробкою та імплементацією маркетингової стратегії, удосконаленням користувацького досвіду (UX), відповідала за позиціювання іспанського бренду Glovo в Україні, а також за співпрацю з брендами та комунікаційну стратегію. З 2020 року Марина відповідала за ці напрями у регіоні Східної Європи та Центральної Азії (Казахстані, Киргизстані, Грузії, Вірменії) та обіймала посаду директорки з маркетингу та розвитку компанії Glovo. З вересня 2022 року Марина очолює компанію Glovo в Україні.
До приходу в Glovo Марина обіймала маркетингові посади у топкомпаніях сектору FMCG та має більше ніж десятирічний досвід роботи у цій сфері.
Початок війни змусив всю країну затамувати подих на якийсь час. Українській команді Glovo знадобилося 24 години, аби змусити інвесторів в штаб-квартирі в Барселоні повірити в Україну й відновити роботу. З початку війни компанія пройшла довгий шлях — від роботи виключно з соціальною метою до відновлення core-бізнесу на 100%. Навіть більше — команда ризикнула й продовжила розвивати нові бізнес-сегменти. Вони не тільки відновила роботу 7 «хмарних кухонь» і 11 дарксторів, а й з нуля розробили власні віртуальні ресторанні бренди та впровадили телемедицину в застосунку. Крім того, команда запустила диджитал-майданчик на основі застосунку Glovo, який дає низку маркетингових можливостей для партнерів — додаткову візуалізацію, інструменти для просування та підвищення продажів.
На Українському маркетинг-форумі Марина Павлюк розповість про:
Досвід роботи в Customer Experience та маркетингу понад 10 років. Успішний досвід реалізації проєктів в “ОТП Банк Україна”, “Альфа-Банку” та клініці “Лісод”. Магістр соціології. Сертифікований Service Designer і тренер з Service Design.
Заснував і керує бренд-маркетинговою агенцією Grape з 2011 року. Працював з 15 із ТОП100 найдорожчих брендів в Україні. Серед клієнтів VISA, Monobank, Приватбанк, Сільпо, МХП, Corteva, Regno тощо.
Входить в список “ТОП100 надихаючих українців” за версією МС-Today. Автор курсу “Як створити бренд в нерухомості” на платформі LABA, лектор з маркетингу візійного жіночого акселератору “Відважна” за сприяння МінЦифра, Дія.Бізнес і Visa.
Має вищу освіту, відвідав більше 30 країн, надихає українських підприємців на те, чому бренд MADE IN UKRAINE сьогодні має мати високу додану вартість і конкурувати в глобальному світі.
Також в доповіді – досвід просування та продажів за кордоном та плани бренду на розвиток.
20 років в сфері комунікацій. З 2011 року – керуючий партнер комунікаційної агенції plusone social impact, пріоритетом роботи якої є комунікаційні кампанії, спрямовані на поведінкові зміни та адвокацію.
У 2020 році агенція стала першою в Україні переможницею Effie Awards у категорії PositiveChange, і в цьому ж році отримала ще три Effie Awardsв інших категоріях. У 2021-му – два золота на найпрестижнішому комунікаційному конкурсі Європи SABRE AWARDS EMEA 2021.
Основні клієнти протягом останніх 3 років – UNWomen, Міжнародна організація міграції, Промприлад-Реновація, UNICEF, Міністерство закордонних справ, Мінцифри, Центр стратегічних комунікацій, Міносвіти, Офіс Омбудсмена, Міністерство охорони здоров’я.
У березні став співзасновником Медіа Центру Україна, який з перших днів широкомасштабного вторгнення допомагає іноземним журналістам об’єктивно висвітлювати інформацію про війну в Україні. МЦУ зараз працює в Києві, Харкові, Одесі та Львові. Максим також був співзасновником Українського Кризового Медіа Центру (2014-2017).
Одна з зон професійних інтересів – дослідження російської аудиторії та напрацювання підходів до роботи з нею з метою прискорення Перемоги.
Співведучий Стратегічного Подкасту, в якому обговорюються різноманітні аспекти сфери комунікацій.
25 років у маркетингових дослідженнях та супроводі брендів.
Власниця та директорка дослідницької компанії UMG.
Викладачка бізнес-школи “МІМ-Київ” (курси “Маркетинговий аналіз” та “Побудова власного бренду”).
Національна представниця ESOMAR в Україні.
Яким є типовий українець сьогодні? Це запитання зустрічається майже в кожному брифі на проведення маркетингового дослідження. Особливо актуально це зараз, коли зміни в житті кожної людини набувають таких величезних масштабів, що їх важко одразу осягнути. Це спонукало дослідницьку компанію UMG до реалізації якісно-кількісного комплексного дослідження «Бути українцем сьогодні», частина результатів якого буде представлена на Українському маркетинг-форумі.
У рамках доповіді буде розглянуто два блоки питань:
Крім того, ми порівняємо результати цьогорічного дослідження з аналогічним дослідженням, яке компанія UMG робила у 2017 році.
Спеціалізується на ліцензуванні брендів і стратегічному маркетингу. Вміє ефективно застосовувати можливості ліцензійних брендів («Мавка. Лісова пісня», «Робокар Полі», «Хоробрі Зайці», «Gorjuss» тощо) для вирішення бізнес задач виробників споживчих товарів та послуг.
У 2022 році отримала нагороду Rising Star Awards від міжнародної організації з ліцензування Licensing International та стала єдиною переможницею з Європи.
Кандидатка економічних наук за спеціальністю «Світова економіка та міжнародні економічні відносини».
Спікер міжнародних заходів, серед яких Bologna Licensing Trade Fair conference, European E-Commerce & Digital Marketing Week, The European Digital Week тощо. Найкращий спікер IX International Private Label Conference за результатами голосування аудиторії.
Випробування, труднощі, трагедії воєнного часу змінюють світогляд, а з ним і поведінку суспільства. Але базові потреби – їжа і безпека – залишаються. А з ними і дозвілля, яке не можна скидати з рахунків. На власному досвіді ми бачимо, що український культурний продукт, заснований на власних історіях, дуже важливий для підняття духу всередині країни і для змістовної розмови зі світом.
В березні 2023 року у світовому та українському прокаті стартувала «Мавка. Лісова пісня». Протягом весни «Мавка» продемонструвала вражаючий успіх в європейському прокаті та загалом стала найкасовішою анімаційною стрічкою в історії України. Цей успіх є не тільки успіхом однієї історії, це початок нової ери українського контенту.
На Українському маркетинг-форумі Поліна Толмачова поділиться Інсайтами від креативної індустрії, яка знайшла в собі внутрішні ресурси не зупинятися. На наш погляд це – вкрай корисно бізнесу для планування комунікацій, будування брендів, впровадження brand experience та навіть зміни продуктових лінійок.
В доповіді: