Має 20 років досвіду в комунікаційному бізнесі. Велика частина кар’єри пов’язана з рекламним бізнесом – агентством Euro RSCG, Нavas. Основний фокус діяльності був спрямований на стратегічне планування й управління рекламним кампаніями, а також на психологію споживача. Намагалася привнести в індустрію інноваційні техніки розуміння споживача та комунікації: семіотичний аналіз, глибинні метафоричні інтерв’ю для пошуку інсайтів, експериментальні методи.
У 2018 році заснувала перше нейромаркетингове агентство в Україні – Neuro-knowledge, щоб розповсюджувати на ринку інноваційні, але вже популярні у світі методи розуміння споживача, прийняття рішень, формування переваг.
Серед клієнтів агентства Neuro-knowledge сьогодні Moneyveo, Львівська тютюнова фабрика, «Епіцентр», «Ельдорадо», Nutricia (Nutrilon, Milupa), Polpharma тощо.
Закінчила КНУ ім. Т. Г. Шевченка, kmbs, пройшла навчання у Київському товаристві символдрами (психотерапія).
В політиці та рекламі розбираються абсолютно всі. А чи знаєте ви, чим хворіє українська реклама?
Керівна партнерка першого нейромаркетингового агентства в Україні Neuro-knowledge Катерина Ільченко поділиться на Українському маркетинг-форумі висновками з унікального дослідження рекламних повідомлень.
Протягом двох років експерти Neuro-knowledge аналізували рекламні ролики за різними параметрами відношення аудиторії, і на форумі ми дізнаємося про результати цієї діагностики.
А поки короткий спойлер з ключовими “хворобами” реклами:
Увага, безумовно, вкрай важлива складова ефективності повідомлення, але часто навіть провідні гравці трактують її однобоко. В результаті, прийоми, покликані привернути увагу, часом виконують протилежну роль.
Що ж все-таки працює для збільшення продуктивності уваги споживача?
Що запускає емоції споживача? Спойлер — це не котики 🙂 Чи відрізняється рівень емоційності української реклами від середньосвітового? Як використовують емоції українські творці реклами і що тут можна поліпшити, — дізнаємось на форумі.
Будь-яка реклама повинна продавати, але не кожна це робить. Поговоримо про те, від чого залежить мотивація споживача, та як її прокачати.
Спільний виступ з Антоном Жоріним, маркетинг-директором Metro Cash&Carry.
Має 13-річний досвід у сфері digital-маркетингу, останні 10 років відповідає за стратегічний розвиток агенції iplace. За цей час компанія виросла із невеликої медіа-баіногової структури в одне з кращих агенцій українського digital-ринку.
iplace займає провідні місця у рейтингу IAB за напрямками медіа (2 місце), інтелектуальні послуги (3 місце) та перфоманс (6 місце). Є багаторазовим фіналістом премії Effie Awards Ukraine.
У 2019 році компанія відкрила представництво iplace у Португалії, масштабувавши досвід команди на європейський ринок.
Серед клієнтів: Metro C&C, Watsons, Kredobank, Pernod Ricard, “Глобіно”, “Люксоптика”, Polpharma, Stellantis, Winner Imports, “Ковальська”, TerraFood.
З березня 2020 року, Богдан є заступником Комітету з питань інтернет-реклами при ІнАУ за напрямом “Агенції” та відповідає за розвиток освіченості та прозорості відносин між агенціями та рекламодавцями.
Є автором і лектором курсу “Медійна digital-реклама” у практичній школі комунікацій Bazilik.
Ресторанний бізнес найбільше постраждав від карантинних обмежень, пов’язаних з COVID-19. Наприклад, падіння виручки ресторанів у квітні 2020 року склало більше 50% у порівнянні з лютим того ж року. Багато ресторанів, барів та кафе опинилися на грані закриття через критичне зменшення кількості замовлень споживачами і відсутність власної системи просування.
В цей важкий період METRO Cash & Carry Ukraine вирішила підтримати своїх HoReCa-клієнтів і розробила спеціальне технологічне рішення – платформу DISH.METRO. Клієнти з HoReCa завдяки платформі отримали можливість безкоштовно створювати власні сайти, підвантажувати меню та іншу важливу інформацію.
METRO протягом трьох місяців безкоштовно просувала промосторінки своїх HoReCa-партнерів в інтернеті та соцмережах, стимулюючі їх клієнтів замовляти їжу з даних закладів онлайн або відвідувати літні тераси.
Ідея медіакампанії виявилась настільки потужною та потрібною для партнерів, що її вирішили продовжити і зробити постійною.
Що отримала від цього проєкту компанія METRO і які інсайти можете використати ви? Дізнайтесь про це від наших експертів – маркетинг-директора Metro Cash & Carrу Антона Жоріна та CEO агенції iplace Богдана Левченко, які виступатимуть на 14 Українському маркетинг-форумі вже 27–28 травня.
Має більше 17 років професійного досвіду роботи в сфері стратегічного, управлінського і фінансового консалтингу. До “Укрпошти” працював в американському офісі міжнародної аудиторської компанії KPMG в Нью-Йорку. Визнаний найбільш маркетинг-орієнтованим СЕО України за версією X-Ray Marketing Awards – 2017.
Має досвід роботи в Україні та інших країнах світу.
Отримав ступінь МВА в Georgetown University, юридичну освіту в George Washington University Law School і бухгалтерську освіту в Pace University in New York.
Євгенія має досвід роботи на 8 ринках СНГ: Україна, Білорусь, Грузія, Азербайджан, Арменія, Молдова, Арменія, Казахстан.
Більше 20 років у комунікаціях і маркетингу працювала переважно із міжнародними компаніями та фінансовими інституціями та донорами, серед яких: adidas, Visa, NIKE, PepsiCo, Abbvie, Takeda, Bayer, AstraZeneca, EBRD, EU, NEFCO, E5P і багато інших.
Має ліцензію The Protocol School of Washington, Corporate Etiquette and International Protocol Consultant.
Вірить в ефективність команди, а не окремих особистостей. Харизмою володіють багато людей, але тільки однодумці здатні змінити світ на краще.
Олександр Фесенко відповідає за зовнішні комунікації PR-департаменту Kyivstar, націлені на продукти для масового ринку. Серед найбільших проєктів останніх декількох років – комунікації запуску 4G та будівництва найбільшої мережі швидкісного інтернету в Україні.
З 2018 року Олександр розвиває у Kyivstar напрямок influencer marketing, який із кількох активностей на рік переріс у важливий інструмент комунікації. Створює ефективні інфлюенс-кампанії завдяки ретельним дослідженням того, як їх клієнти сприймають бренд в контенті блогерів та лідерів думок.
У сфері PR та інтегрованих комунікацій Олександр працює останні 6 років, займаючись не лише підтримкою брендів з категорії telco & tech, а й іміджевими та соціальними кампаніями.
Kyivstar від 2018 року системно працює з інфлюенсерами, щоб популяризовувати свої сервіси, розповідати про важливі соціальні проєкти, посилювати позитивний образ бренда серед молоді.
За три роки контент зі згадуванням мобільного оператора отримав понад 80 млн переглядів. Але чи говорить це хоч про щось? Ні! Також не завжди можна зробити правильні висновки про ефективність кампаній за тими метриками, які дають самі платформи.
Тому компанія вирішила запитати безпосередньо у підписників через онлайн-опитування, як вони сприймають бренд у контенті інфлюенсерів. Результати, які Kyivstar отримав, допомогли краще оцінити вплив блогерів та інфлюенсерів на аудиторію, зробити правильні інвестиції та збільшити реальний ефект кампаній утричі.
Як саме це зробив Kyivstar та що можуть робити інші бренди, докладно обговоримо під час виступу Олександра.
Ми розглянемо питання в таких тематичних блоках:
Денис Саприкін – експерт у банківській сфері (необанки, карткові технології, процесинг, кредитування, роздрібний банкінг), колумніст, автор статей на fintech-тематику.
Понад 16 років пропрацював у системоутворюючих класичних банках і пройшов шлях від спеціаліста до топ-менеджера. У традиційних банках відповідав за роздрібний бізнес, кредитні карти і платежі.
Кілька років тому разом з партнерами створив компанію Dyvotech, яка займається комплексною розробкою фінансово-технологічних рішень, включаючи розробку програмного забезпечення, клієнтську підтримку, логістику фінансових інструментів, операційне супроводження проєктів і багато іншого. У портфоліо компанії ряд успішних фінансових продуктів, один з яких – мобільний банк sportbank.
Під керівництвом Дениса sportbank за рік активного маркетингу і просування залучив понад 225 000 клієнтів, кожен з яких у середньому робить 34 транзакції на місяць, що в чотири-п’ять разів більше, ніж у традиційних банках.
Sportbank отримав нагороду як кращий Fintech-стартап 2019 року і як один з кращих українських мобільних банкінгів 2020 року. За кількістю клієнтів входить до ТОП-20, а за динамікою зростання клієнтів-власників карток – у ТОП-5.
Хочеш залишитися на ринку завтра, змінюйся сьогодні. Цю мантру повторюють сьогодні керівники багатьох компаній. Здавалося б, найбільші зміни чекають на ритейл, сферу телекомунікацій і банківську сферу. Але чи готові продуктові компанії до буму альт протеїнів, постачальники автозапчастин – до розвитку ринку електротранспорту, виробники і сервіси – до smart consumption, D2C, goods-as-a-service, спільного використання і crowd-investment? Або все це казки?
Про стратегії в орієнтації на майбутнє і поговоримо під час завершальної панельної дискусії на Українському маркетинг-форумі. Модератор дискусії – Андрій Длігач, генеральний директор Advanter Group.
Ми обговоримо наступні питання:
Ми визначимо часовий горизонт в 5 років і спробуємо зазирнути в нього зі справжніми ринковими візіонерами.
Натхненний підприємець, люблячий батько, амбасадор здорового способу життя та тріатлет-аматор. З 2010 року керуючий акціонер Володимир-Волинської птахофабрики.
У 2010-й потенційно перспективне підприємство увійшло зі збитками на тлі кризи в країні та “перегрітого” ринку (обсяги вирощування курячого м’яса перевищували внутрішнє споживання). І першочерговим завданням було збільшення ефективності виробництва й продажів. Постійним фокусом став розвиток команди. Сьогодні птахофабрика входить до п’ятірки компаній країни за обсягами виробництва з часткою ринку 5%.
У 2016-му компанія в межах постійної стратегії R&D приступила до реалізації проекту Antibiotic free. До кінця 2017-го було отримано впевнені результати вирощування без антибіотиків, а у 2018-му компанія вийшла на ринок з брендом “Епікур”.
Хочеш залишитися на ринку завтра, змінюйся сьогодні. Цю мантру повторюють сьогодні керівники багатьох компаній. Здавалося б, найбільші зміни чекають на ритейл, сферу телекомунікацій і банківську сферу. Але чи готові продуктові компанії до буму альт протеїнів, постачальники автозапчастин – до розвитку ринку електротранспорту, виробники і сервіси – до smart consumption, D2C, goods-as-a-service, спільного використання і crowd-investment? Або все це казки?
Про стратегії в орієнтації на майбутнє і поговоримо під час завершальної панельної дискусії на Українському маркетинг-форумі. Модератор дискусії – Андрій Длігач, генеральний директор Advanter Group.
Ми обговоримо наступні питання:
Ми визначимо часовий горизонт в 5 років і спробуємо зазирнути в нього зі справжніми ринковими візіонерами.
Керуючий директор компанії IdeasFirst, що спеціалізується на проведенні великих форумів і конференцій у сфері маркетингу та менеджменту. Брала участь у формуванні сегмента спеціалізованої професійної преси в Україні, проте більше 10 років тому полишила медіабізнес і створила компанію у сфері ділових подій.
Розробила концепцію та формат таких проектів, як Український форум маркетинг-директорів і Міжнародний форум «Лояльний покупець: де в нього кнопка?». Серед проектів, реалізованих компанією IdeasFirst, – організація приїзду в Україну експертів світового рівня К’єлла Нордстрема та Мартіна Ліндстрома.
Сфера професійних інтересів Ірини охоплює розробку нових форматів і концепцій маркетингового навчання й обміну досвідом.
Першу вищу освіту здобула в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут». Крім того, закінчила МБА Києво-Могилянської бізнес-школи.
Член журі маркетингової премії Effie Awards Ukraine.
Спеціаліст по розробці інноваційних цифрових продуктів, досвід роботи в маркетингу та розробці — 10 років, займається доповненою реальністю останні 3 роки. Дмитро розібрався на практиці, як з нових технологій отримувати користь для бізнесу.
Компанія Дмитра і Єгора Кумачева FFFACE.me успішно реалізувала понад 400 Instagram-фільтрів для лідерів ринку, як от, для Privatbank, Alfa-Bank, Monobank, Maybelline New York, Visa, Uklon, Porsche, Toyota, Київстар, Pepsi, Danone, Intertop, 1 + 1 media, Сільпо, Depositphotos, Parimatch, Люксоптика, ТРК Україна та ін. Загальний охоплення розроблених фільтрів склав більше 1 млрд. переглядів, а кількість створеного контенту з фільтрами від FFFACE.ME перевищило 100 млн.
У 2021 році студія FFFACE.ME стала офіційним і ексклюзивним партнером TikTok із розробки фільтрів.
З виступу Дмитра ви дізнаєтесь:
Але це ще не все. У 2021 році студія FFFACE.ME стала офіційним і ексклюзивним партнером TikTok із розробки фільтрів. Тож тримайте бонус до виступу:
З квітня 2019 і по сьогоднішній день Ольга Васильєва очолює відділ маркетингу McDonald’s в Україні – лідера галузі харчування поза домом.
У сфері її компетенції – планування і координація маркетингової діяльності компанії, визначення каналів комунікацій, управління просуванням бренду, завоювання частки ринку, виявлення споживчих настроїв, а також залучення і утримання покупців.
Ольга працює в McDonald’s десять років. У 2011 році вона приєдналася до компанії в якості старшого консультанта з маркетингу, а останні кілька років керувала групою з розвитку меню, бренд-комунікацій і медіастратегії. Престижний конкурс Effie Awards в 2020 році визнав маркетингову команду McDonald’s кращою в ресторанному бізнесі, а кампанія з запуску українських бургерів «Українським бути круто!» стала фіналістом в категорії «Запуск продукту / сервісу».
Олександр Колб — засновник і генеральний директор digital-агентства Promodo, а також автор і ведучий відеоблогу про IT-підприємництво «Велика риба». Лектор Києво-Могилянської бізнес-школи, засновник і член наглядової ради Харківського IT-кластера, член наглядової ради Харківського національного університету радіоелектроніки.
Компанія Promodo, лідер ринку інтернет-маркетингу в Україні, спеціалізується на розвитку бізнесу E-commerce. На ринку інтернет-маркетингу команда, в якій понад 250 співробітників, працює 17 років. Офіси компанії розташовані у Лінкольні, Алмати, Києві, Харкові, Львові та інших містах.
У 2020 році Promodo оперувала більш ніж 1 млрд грн рекламних бюджетів клієнтів. Серед її клієнтів — топові майданчики електронної комерції України: Comfy, Rozetka, OLX, Citrus, Vodafone, Foxtrot, Monobank, Eldorado, Allo.
Компанія активно займається освітньою діяльністю на digital-ринку, є членом асоціації AIB. Згідно з рейтингами AIB, у 2020 році Promodo посіла перше місце у класифікації Performance.
Дивно, але навіть у маркетинговій тусівці немає єдиної думки про те, що таке performance-маркетинг. Найправильніше визначення — це маркетинг, спрямований на продажі. Якщо у нас є 1 гривня на рекламу, то врешті має бути 10 гривень продажу.
Як брендам розібратися у премудростях performance-маркетингу і як грамотно поєднувати його з бренд-комунікацією? Про це ви дізнаєтеся з виступу Олександра Колба.
Які теми ми обговоримо:
Більше 20 років працює в міжнародних компаніях, у тому числі 11 років – у маркетингу.
Кар’єру маркетолога починала в рекламних агентствах, потім займалася маркетингом у компаніях Gallaher Plc і Coca-Cola. У 2008 році стала директором з маркетингу компанії Oriflame в Україні, а потім відповідала за всі країни СНД і Балтії (крім Росії). З 2011 року працювала директором з маркетингу в провідній пивоварній компанії «Сан ІнБев Україна» (пивний бренд номер один «Чернігівське», бренди «Рогань», Staropramen, Stella Artois, Bud тощо). Згодом вирішила розширити свою професійну експертизу та змінити маркетинг на продажі, перейшовши в компанію «Mars Україна» на посаду національного менеджера з продажів (категорія «Шоколад»).
Відповідала за продажі, побудову дистрибуції та якість представленості всесвітньо відомих брендів Snickers, M&M`s, Twix, Bounty, Bounty Milky Way і Mars. У 2015 році зробила новий крок у кар’єрі, ставши генеральним директором компанії Red Bull. Відповідає за бізнес австрійської компанії в Україні. У 2010 році стала викладачем у Chartered Institute of Marketing (Великобританія), а з 2016 року є асоційованим професором Київської школи економіки (курс «Стратегічний маркетинг»). У 2017 році заснувала книжковий клуб Kyiv Bookworms Club, який об’єднує поціновувачів художньої літератури. Наразі у клубі понад півтори тисячі учасників.
Ми розглянемо питання в таких тематичних блоках:
Фасилітатор, бізнес-тренер, коуч. Досвід роботи в маркетингу та рекламі — понад 18 років. Від 2010 року і донині — маркетинг-директор національної мережі лінії магазинів EVA. Серед компетенцій планування та координація маркетингової діяльності компанії, керування просуванням бренда компанії, формування стратегії просування компанії на ринку, керування клієнтським досвідом, застосування методології дизайн-мислення.
Під орудою Анни компанія EVA шостий рік поспіль залишається лідером у своїй сфері, отримуючи нагороду Національної премії України Retail Awards «Вибір споживача». Наприкінці 2018 року лінія магазинів EVA була визнана найкращим магазином краси та здоров’я за версією міжнародного фестивалю-конкурсу «Вибір року». Компанія запустила соціальні проєкти: Національну премію «Мама року», онлайн-програму EVA Women Challenge, проєкт «Orange Days у EVA». Кількість постійних користувачів програми лояльності «EVA МОЗАЇКА» перевищила 5,5 млн людей.
Однією з найперших в Україні впровадила систему Service Design, також розвиває інноваційні лабораторії та Школу інновацій за методикою Design Thinking.
Як розробляти стратегії і планувати зростання в умовах невизначеності, коли, здавалося б, нічого планувати неможливо?
Про це поговоримо під час дискусії. Ключові питання, які ми плануємо обговорити:
Бренд-стратег, партнер брендингового агентства “Тень”, яке розробляє бренд-стратегії для компаній, що представляють малий і середній бізнес.
Працює в комунікаціях з 2001 року. До цього очолювала Hoshva PR – найефективніше PR-агентство 2016 року за версією Effie. До цього керувала департаментом маркетингу мережі кінотеатрів “Оскар”.
Допомагала таким брендам, як OLX, Martini, Bacardi, Synevo, Vichy, Durex, Watsons, Huggies, Shell, WOG і Gap, бути відмінними спікерами. Проекти для цих та інших клієнтів отримували нагороди на конкурсах Effie, SABRE Awards EMEA, Гран-прі PRAVDA Awards та ін.
Минулий рік висвітлив слабкі місця багатьох бізнесів і, в той же час, надав можливість власникам та маркетинг-директорам розкласти свої бізнес-моделі на складові і вивчити їх під мікроскопом. З’ясувалося багато схожих проблем – від складнощів у відносинах з аудиторіями до морального застарівання маркетингових підходів і продуктів.
До цих пір більшість проблем вирішувались ребрендингом, що передбачає зміну ідеології, культури, продуктового ряду. Але не завжди компаніям потрібні настільки радикальні заходи. Крім ребрендингу, є досить інших опцій з “Re-”, кожна з яких може бути розсудливим рішенням.
Олена Тараненко розповість на Українському маркетинг-форумі, як вибрати свою опцію “Re”.
Олег Косс — міжнародний експерт в області клієнтського досвіду і проектування сервісів.
У 2016 році заснував перше в Україні сервіс-дизайн агентство. Клієнтами агентства Lanka.CX є EVA, lifecell, OLX, банки OTP і ПУМБ, RIA, Uniqa і інші успішні українські та міжнародні компанії.
У різний час Олег керував підрозділами продажів, продуктів, клієнтського досвіду і маркетингу в Київстар, Beeline, lifecell, Укртелеком.
Він допомагає компаніям запровадити системний підхід до управління клієнтським досвідом. Використовуючи інструменти дизайн-мислення, jobs to be done і сервіс дизайн, проектує клієнтоцентричні продукти і сервіси. Навчає клієнтоцентричним інструментам команди лідерів ринку.
Олег — співзасновник української філії міжнародної організації Service Design Network.
Магістр телекомунікацій та Executive MBA в IE Business School.
Любить людей.
Середній вік жителя планети Земля невблаганно зростає, а бізнес продовжує фокусуватися на молоді. Чи настав час змінити пріоритети та відношення до пенсіонерів?
Такі питання задала собі команда UKRSIBBANK, і запросила агентство Lanka, щоб наповнити беклог продукту «Пенсійна карта». Результати проекту виявилися несподіваними і вражаючими одночасно.
Наскільки схожі пенсіонери в Україні на наші стереотипи про них? Якими сервісами користуються, і чи може бізнес з вигодою обслуговувати таких клієнтів?
Відповіді на ці та інші питання ви отримаєте з доповіді на Українському маркетинг-форумі Мар’яна Хомина, маркетинг-директора UKRSIBBANK, та Олега Косс, засновника сервіс-дизайн агентства Lanka.cx.
Перший бізнес-антрополог в Україні, член European Association of Social Anthropologist. Кандидат історичних наук. У 2017 році стала співзасновником Центру прикладної антропології в Україні. Від 2018 року займається бізнес-антропологією, пов’язаною з вивченням цільових груп і знаходженням поведінкових інсайтів, в агентстві Die Kulturträger.
Агенція Андрія обслуговувала понад 350+ каналів в YouTube і більш 50+ сторінок в Tik Tok.
Серед клієнтів SHATYRKO AGENCY: Ощадбанк, Win Win Show, StudyUa, Intersport, Саша Спілберг, Соня Стужук, Кабінет Міністрів України, Іцхак Пінтосевич, Дмитро Карпачов, KAN Development, Open Kids.
Андрій Шатирко:
Згідно із дослідженням IAB Ukraine, заснованому на опитуванні ряду гравців, обсяг ринку інфлюенс-маркетингу в Україні в 2020 році склав 336,8 млн грн. При цьому, за різними прогнозами, витрати брендів на інфлюенсерів можуть збільшиться на 50-70% у найближчі кілька років.
Інфлюенсери вже успішно конкурують за бюджети з іншими медіаканалами, але наскільки цей ринок є прозорим і наскільки легко оцінити ефективність інтеграцій з лідерами думок?
Про це поговоримо на Українському маркетинг-форумі під час Influence Talks «Бриф для інфлюенсера: хто відповість за рекламу?»
Семен вже десять років займається блогінгом на YouTube. Два останні роки працює на посаді СОО в AIR Brands, агенції стратегічного інфлюенсер-маркетингу. Розвиває власні канали, створює відеоконтент для брендів та інфлюенсерів.
Був офіційним амбасадором YouTube та працював з такими брендами, як «Київстар», Samsung, Subaru, Microsoft, Sony, Renault, ASUS, Comfy.
Згідно із дослідженням IAB Ukraine, заснованому на опитуванні ряду гравців, обсяг ринку інфлюенс-маркетингу в Україні в 2020 році склав 336,8 млн грн. При цьому, за різними прогнозами, витрати брендів на інфлюенсерів можуть збільшиться на 50-70% у найближчі кілька років.
Інфлюенсери вже успішно конкурують за бюджети з іншими медіаканалами, але наскільки цей ринок є прозорим і наскільки легко оцінити ефективність інтеграцій з лідерами думок?
Про це поговоримо на Українському маркетинг-форумі під час Influence Talks «Бриф для інфлюенсера: хто відповість за рекламу?».
Лариса має більш ніж 25-річний досвід роботи у сфері комунікацій та медіа. Розпочинала кар’єру як ведуча та автор програм української редакції радіо «Свобода» (Київ – Мюнхен – Прага), працювала спецкореспондентом і телеведучою програми «Вікна», головним редактором видань «Деловая неделя – Financial Times» і «Новое русское слово» (Нью-Йорк).
2005 року перейшла на державну службу. Працювала прес-секретарем Міністерства надзвичайних ситуацій України. Восени 2005-го була запрошена президентом України Віктором Ющенком для формування нового типу роботи прес-служби, і з 2005 до 2010 року очолювала прес-службу президента.
У 2010-2014 роках обіймала посаду заступника голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. Була представником України у Керівному комітеті Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства.
Лариса отримала освіту на факультеті журналістики Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, закінчила Міжнародну школу менеджменту медіа (США) та Дипломатичну академію України.
Активно займається волонтерською, громадською та просвітницькою діяльністю. Є членом Координаційної ради Aspen Ukraine Initiative.
Захоплюється інноваційними технологіями у сфері інформаційної політики та освіти, музейними платформами для знань, подорожами.
Згідно із дослідженням IAB Ukraine, заснованому на опитуванні ряду гравців, обсяг ринку інфлюенс-маркетингу в Україні в 2020 році склав 336,8 млн грн. При цьому, за різними прогнозами, витрати брендів на інфлюенсерів можуть збільшиться на 50-70% у найближчі кілька років.
Інфлюенсери вже успішно конкурують за бюджети з іншими медіаканалами, але наскільки цей ринок є прозорим і наскільки легко оцінити ефективність інтеграцій з лідерами думок?
Про це поговоримо на Українському маркетинг-форумі під час Influence Talks «Бриф для інфлюенсера: хто відповість за рекламу?».
Представник міжнародного агентства Luniter troubleshooting в Центральній і Східній Європі, керівник центру стратегій ГОШ, засновник холдингу інтернет-проектів iVentures.
Бізнес-стратег №1 в Україні. Сфера наукових інтересів: стратегічне управління; рефлексивний і стратегічний маркетинг; бренд-менеджмент; маркетингове ціноутворення; управління складними системами; управління змінами; футурологія.
Співзасновник громадянської платформи «Нова Країна»; сoоснователь руху FreeGen; віце-президент громадської організації «Здорова нація – ЗНАК».
Має понад 20 років досвіду ведення консалтингових проєктів щодо стратегічного управління, маркетингу та маркетингових досліджень. Працював із такими компаніями та організаціями, як Sandora, Siemens, «Фокстрот», «Оболонь», Niko, МТС, Microsoft, Milavitsa, Mercedes-Benz, Sport Life, Альфа-Банк, «Пінськдрев», «Кристал», TerraFood, UFC, PwC, «Люксоптика», Укрексімбанк, «Інком», «Астарта», Азово-Донська девелоперська компанія, «Мотор», «Дюна-Вест», Міністерство економічного розвитку і торгівлі, Міністерство освіти і науки , ООН.
Андрій Длігач — запрошений викладач КНУ імені Тараса Шевченка, МІМ Київ і ряду бізнес-шкіл Східної Європи.
Хочеш залишитися на ринку завтра, змінюйся сьогодні. Цю мантру повторюють сьогодні керівники багатьох компаній. Здавалося б, найбільші зміни чекають на ритейл, сферу телекомунікацій і банківську сферу. Але чи готові продуктові компанії до буму альт протеїнів, постачальники автозапчастин – до розвитку ринку електротранспорту, виробники і сервіси – до smart consumption, D2C, goods-as-a-service, спільного використання і crowd-investment? Або все це казки?
Про стратегії в орієнтації на майбутнє і поговоримо під час завершальної панельної дискусії на Українському маркетинг-форумі. Модератор дискусії – Андрій Длігач, генеральний директор Advanter Group.
Ми обговоримо наступні питання:
Ми визначимо часовий горизонт в 5 років і спробуємо зазирнути в нього зі справжніми ринковими візіонерами.
Світлана приєдналася до команди фонду «Таблеточки» у 2016 році у ролі СЕО. За 10 років фонд адресно допоміг більше 5000 дітям на суму понад 300 млн грн.
За час керівництва Світлани фонд збільшив кількість залученої допомоги у 2 рази.
З 2019 року Світлана займає посаду директора зі стратегічних партнерств.
У 2020 партнерстві з АТБ реалізувала найбільшу національну благодійну акцію із залученням споживачів. В результаті діти із 10 онкоцентрів країни отримали допомогу на суму понад 10 млн грн.
Серед великих партнерів фонду також компанії: АЛЛО, L’Oréal, Intertop, Aroma Kava, De’Longhi, Мonobank, КЛО.
Робота фонду була відзначена Sabre Awards, Effie Awards, European Communications Awards, нагородами національного конкурсом «Благодійна Україна».
До того, як приєднатися до команди «Таблеточки», Світлана 12 років пропрацювала у консалтинговій компанії Deloitte в управлінні корпоративними ризиками та репутацією.
Світлана — експерт із фандрайзингу, cause related маркетингу, соціального підприємництва та управління НКО. Активно консультує у цих напрямках.
Була спікером на конференціях НКО в Південній Америці, СНД та Україні.
Вся Україна відчула на собі наслідки пандемії. У цей непростий рік увагу суспільства, держави, бізнесу було зосереджено на подоланні коронавірусу та економічних проблем. Онкохворі діти, які і так потребують підтримки та допомоги, виявилися в ще більш вразливому положенні. Весь світ був «на паузі», а рак — ні.
У цей складний кризовий час Україна об’єдналася, щоб онкохворі діти продовжували лікуватися повноцінно. Більше 10 000 000 гривень допоміг зібрати кожен українець, який взяв участь у всеукраїнській благодійній акції «Мене це стосується. А тебе?», що проходила у мережі АТБ-Маркет.
Що стоїть за сумою збору і чому такі акції потрібні нам усім, — у виступі Світлани Пугач і Валерія Бондаря.
Олександр Кохановський має 17-річний досвід роботи в індустрії кіберспорту і 25 років в ігровій індустрії. Він є генеральним директором і співвласником DreamTeam — першої esport-мережі по набору та управління кіберспортивного командами.
Олександр побудував другу найпопулярнішу і одну з найуспішніших команд в історії esports — Natus Vincere (NaVi), і є співвласником ESForce, третього за величиною підприємства, що фінансується USM Holdings з інвестиціями в розмірі $ 100 млн, в останньому раунді.
Соня Рашкован планує стати діджитал антропологом і вже кілька років цікавиться питаннями поведінки спільнот людей в діджитал середовищах. Соня впевнена, що ця сфера соціальних наук буде затребувана в big tech компаніях.
А поки вона вчиться у 10 класі американської школи і у вільний від навчання час бере активну участь в організації місцевого самоврядування в штаті Меріленд. Паралельно Соня займається аналізом поведінки представників свого покоління в США, з результатами якого виступає на конференціях і також співпрацює з компаніями, які хочуть краще зрозуміти особливості Gen Z.
Що бізнес знає про покоління покоління Z (Gen Z), крім того, що вони виросли з гаджетами в руках, і безперервний потік цифрової інформації — їх рідна стихія? Перше повністю цифрове покоління інше в усьому, і навіть мілленіали не завжди розуміють їх мотивацію. Бізнес активно вивчає нове покоління, яке ось-ось увійде в доросле життя і почне приймати важливі рішення в усіх сферах життя.
Щоб дізнатися про Gen Z більше, ми запросили на Український маркетинг-форум представницю цього покоління Соню Рашкован — майбутнього діджитал-антрополога і лідера шкільного самоврядування в США.
На Українському маркетинг-форумі Соня розповість:
WHO IS Микола Скавронський?
– Людина, яка останні 18 років свого життя «присвятила» людським біоматеріалам 🙂
– Один з найуспішніших у країні управлінців в медичній галузі, який не має медичної освіти і пишається цим.
– «Динозавр» лабораторного ринку і найбільш неулюблений кандидат для рекрутерів, якого вже навіть не намагаються переманювати на роботу в інші бізнеси.
Згідно із дослідженням IAB Ukraine, заснованому на опитуванні ряду гравців, обсяг ринку інфлюенс-маркетингу в Україні в 2020 році склав 336,8 млн грн. При цьому, за різними прогнозами, витрати брендів на інфлюенсерів можуть збільшиться на 50-70% у найближчі кілька років.
Інфлюенсери вже успішно конкурують за бюджети з іншими медіаканалами, але наскільки цей ринок є прозорим і наскільки легко оцінити ефективність інтеграцій з лідерами думок?
Про це поговоримо на Українському маркетинг-форумі під час Influence Talks «Бриф для інфлюенсера: хто відповість за рекламу?».
Фахівець з 15-річним досвідом роботи у продуктовій роздрібній торгівлі. Як маркетолог відкрила понад 150 супермаркетів найбільших продуктових мереж України. У «Сільпо» відповідає за оформлення магазинів в індивідуальних концептах, захоплення гостей, магію, фан і чарівництво. У 2019 відразу три супермаркети «Сільпо» увійшли до престижного рейтингу Europe’s Finest Store 2019 — топ-25 найкращих інноваційних дизайнів європейських магазинів. Також мережа тричі була визнана найінноваційнішим ретейлером України 2019 року.
До роботи у «Сільпо» очолювала департамент маркетингу мережі супермаркетів Varus, де відповідала за запуск і розвиток програми лояльності, відкриття магазинів, комунікаційну стратегію та клієнтський досвід.
В івент-бізнесі Дмитро від 2007 року. В івент-компанії VIRUS Music відповідав за маркетинг і продаж квитків на такі масштабні події, як шоу MONATIK на НСК «Олімпійський», фестивалі Global Gathering і Godskitchen, Sensation, шоу Арміна ван Бюрена і концерти багатьох топових українських артистів.
Дмитро — співзасновник квиткової IT-платформи V-Ticket і квиткового оператора Concert.ua, де також обіймає позицію директора з маркетингу. У 2018 році став співзасновником музичного онлайн-медіа «СЛУХ» і партнером концертно-театрального майданчика Bel Etage. Має ступінь MBA.
Свого часу квитковий оператор Concert.ua зробив революцію у категорії завдяки масштабному ребрендингу, що включав зміни не тільки у візуальному стилі і комунікації, але перш за все у клієнтському досвіді. Це дозволило зайняти лідируючу позицію на ринку, яку бренд утримував всі наступні роки.
З приходом пандемії івент-бізнес зіткнувся із завданням виживання, в якому ключовим викликом знову стали відносини бренду і його споживача.
Разом із бренд-лідером FEDORIV Валентином Панютою і співзасновником Concert.ua Дмитром Чинь, на Українському маркетинг-форумі ми розберемо інсайти стійкості і якість відносин між брендом і споживачем на прикладі кейсу Concert.ua.
Рената — старший віце-президент та Global HR Business Partner компанії SoftServe, а також експерт DYB Ukraine з розвитку людського капіталу та залучення талантів.
Компанія SoftServe заснована в Україні, входить у ТОП-100 глобальних аутсорсерів світу. 9 з 10 років, які Рената працює в SoftServe, компанія утримує позиції найкращого роботодавця України та Східної Європи.
Рената має також понад 20 років досвіду роботи у таких світових компаніях, як LEONI Wiring Systems Ukraine, Nestle, Coca-Cola Amatil, DHL International.
У 2019 році Рената Чучмай увійшла до ТОП-10 HR-лідерів країни за рейтингом HeadHunter.
Ми розглянемо питання в таких тематичних блоках:
У послужному списку Євгенія — проект створення культурного простору на базі Міжнародного аеропорту «Бориспіль», кейс «зальоту» Ryanair в Україну, рекордне збільшення фінансових показників та пасажиропотоку Головного аеропорту України.
За рік керівництва авіакомпанією МАУ у 2019-2020 пройшов через скорочення програми польотів, виклики загибелі рейсу PS752 у небі Ірану та авіакризи через глобальну пандемію COVID-19.
На маркетинг-форумі СЕО МАУ, експерт транспортної галузі та туризму, антикризовий менеджер Євгеній Дихне розповість про те, як не зійти з розуму у швидко змінних бізнес обставинах, завжди знаходити натхнення та кожного дня приймати складні рішення.
Більше дев’яти років працює на керівних посадах у банківській сфері з широкою міжнародною географією.
У сфері компетенцій – розробка цифрових технологій, впровадження та просування цифрових продуктів, а також планування та координація маркетингової діяльності, формування стратегій просування компаній на ринку, запуск нових продуктів.
Під керівництвом Ольги менше ніж за рік “Альфа-Банк України” запустив цифровий банк Sense SuperApp. Почувайтеся більше днів після того, як він набрав перших півмільйона клієнтів. Це перший банківський додаток у країні, де використовувався відеочат, технологія drag’n’drop та десяток інших функцій, які використовуються на всіх шести почуттях клієнта.
Як розробляти стратегії і планувати зростання в умовах невизначеності, коли, здавалося б, нічого планувати неможливо?
Про це поговоримо під час дискусії. Ключові питання, які ми плануємо обговорити:
Дар’я більш семи років займає керівні посади в рітейл-проєктах.
На cьогодні — це мережа магазинів TWLV (корпорація MIRS), у минулому — магазини Helen Marlen Group.
TWLV — мережа салонів сучасної сервіровки, що має 4 магазини у Київі, Дніпрі та Одесі. У зону відповідальності Дар’ї входить маркетингова стратегія і просування мережі на ринку, формування асортиментного портфеля і управління продажами, а також питання операційної діяльності.
За майже 4 роки управління мережею, оборот виріс на 64%, а за 2020 рік — на 21% від попереднього. Успішно проведено ребрендинг мережі, який збільшив аудиторію клієнтів на 40% та запущений онлайн магазин, частка продажу якого в середньому становить 20%.
Мар’ян має 15-річний досвід роботи в одному з ключових банків України.
Він успішно очолював напрямок “Автокредитуванн” всього банку, де зміг зарекомендувати себе як експерт високого рівня.
Зайнявши посаду заступника начальника департаменту в Retail sales зміг успішно побудувати систему управління продажами для 2500 менеджерів, яка і по сьогодні відмінно працює і покриває більш ніж 2 млн діючих клієнтів банку.
У 2019 Мар’ян очолив новостворений центр digital продажів,в якому кардинально змінив канали залучення клієнтів банком з офлайн на онлайн.
У 2021 Мар’ян очолив департамент маркетингу всього UKRSIBBANK, де займається напрямками experience and behavioral marketing, і в найближчі роки має повністю змінити способи взаємодії клієнтів з банком.
Середній вік жителя планети Земля невблаганно зростає, а бізнес продовжує фокусуватися на молоді. Чи настав час змінити пріоритети та відношення до пенсіонерів?
Такі питання задала собі команда UKRSIBBANK, і запросила агентство Lanka, щоб наповнити беклог продукту «Пенсійна карта». Результати проекту виявилися несподіваними і вражаючими одночасно.
Наскільки схожі пенсіонери в Україні на наші стереотипи про них? Якими сервісами користуються, і чи може бізнес з вигодою обслуговувати таких клієнтів?
Відповіді на ці та інші питання ви отримаєте з доповіді на Українському маркетинг-форумі Мар’яна Хомина, маркетинг-директора UKRSIBBANK, та Олега Косс, засновника сервіс-дизайн агентства Lanka.cx.
Спільний виступ із Станіславом Дмитриком, співзасновником сервісу доставки їжі і продуктів Rocket.
Досвід в роботі з маркетплейсами — 8 років. До Rocket Олексій і Станіслав розвивали ряд спільних проектів: сервіс 3D-друку 3D-craft, сайт колективних покупок Yoo Ukraine, єдиний абонемент в сотні фітнес-залів країни GoFit.
За створення національного сервісу доставки Олексій і Станіслав стали людьми 2020 го року за версією журналу «Новий час». Також за даними аналітичної компанії Sensor Tower, Rocket увійшов в топ-10 найбільш скачуваних в Європі в категорії «Їжа та напої». Компанія регулярно підтримує благодійні ініціативи, одна з яких отримала нагороду ООН в категорії «Подолання пандемії COVID-19».
Rocket сьогодні — компанія, яка представлена у 28 містах України і столиці Кіпру, Нікосії. У планах на 2021 рік — запустити доставку Rocket в десяти європейських країнах.
Поговоримо про наступне:
Спільний виступ з Богданом Левченком, СЕО iplace.
Антон Жорін працює в маркетингу більше 19 років і за цей час пройшов шлях від account executive у креативній агенції до маркетинг директора. Має досвід у таких цікавих для маркетолога галузях, як рітейл та телеком, і багатий досвід роботи на стороні агенцій.
Впродовж останніх років займає позицію маркетинг директора (Укртелеком, ЦУМ, METRO Cash &Carry), і має необмежений драйв до того, щоб українська маркетингова індустрія щороку ставала ще сильнішою.
Ресторанний бізнес найбільше постраждав від карантинних обмежень, пов’язаних з COVID-19. Наприклад, падіння виручки ресторанів у квітні 2020 року склало більше 50% у порівнянні з лютим того ж року. Багато ресторанів, барів та кафе опинилися на грані закриття через критичне зменшення кількості замовлень споживачами і відсутність власної системи просування.
В цей важкий період METRO Cash & Carry Ukraine вирішила підтримати своїх HoReCa-клієнтів і розробила спеціальне технологічне рішення – платформу DISH.METRO. Клієнти з HoReCa завдяки платформі отримали можливість безкоштовно створювати власні сайти, підвантажувати меню та іншу важливу інформацію.
METRO протягом трьох місяців безкоштовно просувала промосторінки своїх HoReCa-партнерів в інтернеті та соцмережах, стимулюючі їх клієнтів замовляти їжу з даних закладів онлайн або відвідувати літні тераси.
Ідея медіакампанії виявилась настільки потужною та потрібною для партнерів, що її вирішили продовжити і зробити постійною.
Що отримала від цього проєкту компанія METRO і які інсайти можете використати ви? Дізнайтесь про це від наших експертів – маркетинг-директора Metro Cash & Carrу Антона Жоріна та CEO агенції iplace Богдана Левченко, які виступатимуть на 14 Українському маркетинг-форумі вже 27–28 травня.
23 роки займається маркетинговими дослідженнями та супроводом брендів.
Генеральний директор найбільшої національної дослідної компанії UMG.
Викладач бізнес-школи МІМ-Київ (курс «Маркетинговий аналіз»).
Національний представник ESOMAR в Україні, офіційний сервіс-провайдер Американської торговельно-промислової палати та Союзу українських підприємців.
Куратор національного стенда України на Annual Investment Meeting в Дубаї (2018). Презентатор українських стартапів і регіональних інвестиційних проєктів на національному стенді України у межах Міжнародного експортно-імпортного форуму в Шанхаї (2018).
Спеціально для Українського маркетинг-форуму компанія UMG дослідить стандартну аудиторію більшості брендів (м/ж, 25-45 років), щоб з’ясувати:
Понад 15 років в індустрії маркетингу та реклами, з них 10 років як директор з розвитку. Успішно керував розвитком таких комунікаційних холдингів, як Dentsu Aegis Network Ukraine та AGAMA Communications, здобувши значного зростання оборотів, збільшення портфоліо клієнтів та зміцнення позицій на ринку.
У 2016 році заснував креативне маркетингове агентство Rockets. Growth R & D, яке сьогодні входить до топ-3 рейтингу ефективності ВРК і спеціалізується на обслуговуванні клієнтів, спрямованих на комерційну ефективність маркетингу. У портфоліо агентства проєкти для таких компаній, як Bolt, PepsiCo, Ecosoft, Bacardi-Martini Ukraine, Roshen, AB InBev EFES, Arterium, MHP, «Бащинський».
Включений до рейтингу топ-35 професіоналів в області медіа та маркетингу до 35 років за версією видання MMR. Багаторічний учасник журі Effie Awards в Україні та член журі Euro Effie.
Як розробляти стратегії і планувати зростання в умовах невизначеності, коли, здавалося б, нічого планувати неможливо? Про це поговоримо під час Growth Talks «Принципи зростання. v2.020» разом з модератором Владом Полонським.
Експерти дискусії:
Кожний із спікерів досяг успіху в 2020 році, коли криза, здавалося б, торкнулася кожного. Але вони не мислили обмеженнями і не зупиняли маркетингових активностей, а продовжували діяти, знаходили нові можливості і в результаті забезпечили своїм компаніям зростання бізнесу.
Ключові питання, які ми плануємо обговорити:
Королівська битва (англ. Battle Royale) — один із жанрів онлайн-ігор з режимом last man standing. Гравці висаджуються на великій території без зброї і спорядження, їх завдання — знайти все, що потрібно для бою там, де предмети завжди розкидані випадково, і залишитися останнім живим героєм у грі. Одні з найпопулярніших гри в жанрі — PUBG, Fortnite.
Зараз в світі Covid-19, невизначеності та зміни умов гри управління брендом стало схоже на королівську битву. У певний момент на одній “карті” з’являються гравці з різних галузей, з різним досвідом, різним набором стартових інструментів і загальною потребою перемогти, зібрати свої трофеї і перейти на наступний рівень з апгрейдом. Це породжує потребу у маркетологів швидко орієнтуватися “на місцевості” і винаходити нові стратегії в продукті, ціноутворенні, рекламі, щоб швидко знаходити своїх клієнтів і накопичувати досвід. На цьому шляху одні перемагають і йдуть далі, а інші вилітають на самому початку гри.
На Українському маркетинг-форумі разом з Юрієм Гладким проаналізуємо, що корисного маркетологи із різних індустрій можуть взяти з ігор жанру «Королівська битва», а також розберемо:
Ксенія отримала різнобічну експертизу в таких компаніях-лідерах індустрій, як Philip Morris International, Danone та Bayer. Має 19 річний досвід в сфері стратегічного маркетингу. Займалася побудовою позиціонування брендів, розробкою комунікаційних платформ та кампаній для запуску та просування брендів. В її портфоліо – досвід роботи з глобальними брендами (Marlboro, Parliament, Elevit, Rennie, Растишка та інші) та експертиза створення та просування локальних продуктів (Actual, Orasept та інші).
За півтора року в банку, які збіглися з коронакризою та локдауном, під керівництвом Ксенії були створена та реалізована кампанія «Дамо кризі Бій» c фокусом на клієнтів малого корпоративного бізнесу, а також охватна кампанія «Перша Вигідна Кредитка від ПУМБ» з фокусом на масовий сегмент .
Чорний лебідь коронакризи застав гравців фінансового ринку зненацька. Він, як лакмусовий папірець, виявив «білі плями» в організації процесів і команд, наявності релевантних продуктів і сервісів.
Швидкість і креативна сміливість багато в чому визначила місця ключових банківських гравців в турнірній таблиці 2020 року і стартові позиції-2021.
На ці та багато інших питань минулого року змушена була відповідати собі команда ПУМБ, щоб перебудувати маркетингові процеси та стратегію, зробивши її більш сталою. В результаті навіть в існуючій ринковій ситуації банк зміг створити сміливі рекламні кампанії для корпоративних і для роздрібних клієнтів.
Олена має 4 роки досвіду у корпоративній соціальній відповідальності, комунікаціях та GR. До приходу у «Фармак» більше 8 років працювала у компанії Carlsberg Ukraine.
Займалась імплементацією глобальної програми зі сталого розвитку в Україні, її звітністю, комунікацією. Розробляла і впроваджувала локальні проекти у рамках програми.
У «Фармак» працює над розробкою стратегії зі сталого розвитку, благодійними проектами, розбудовою партнерства з локальними громадами, партнерами, громадськими організаціями та іншими стейкхолдерами.
Євген — блогер, кулінарний експерт, шеф-кухар, автор найпопулярнішого в Україні кулінарного сайту klopotenko.com, ідеолог проєкту CultFood.
Згідно із дослідженням IAB Ukraine, заснованому на опитуванні ряду гравців, обсяг ринку інфлюенс-маркетингу в Україні в 2020 році склав 336,8 млн грн. При цьому, за різними прогнозами, витрати брендів на інфлюенсерів можуть збільшиться на 50-70% у найближчі кілька років.
Інфлюенсери вже успішно конкурують за бюджети з іншими медіаканалами, але наскільки цей ринок є прозорим і наскільки легко оцінити ефективність інтеграцій з лідерами думок?
Згідно із дослідженням IAB Ukraine, заснованому на опитуванні ряду гравців, обсяг ринку інфлюенс-маркетингу в Україні в 2020 році склав 336,8 млн грн. При цьому, за різними прогнозами, витрати брендів на інфлюенсерів можуть збільшиться на 50-70% у найближчі кілька років.
Інфлюенсери вже успішно конкурують за бюджети з іншими медіаканалами, але наскільки цей ринок є прозорим і наскільки легко оцінити ефективність інтеграцій з лідерами думок?
Про це поговоримо на Українському маркетинг-форумі під час Influence Talks «Бриф для інфлюенсера: хто відповість за рекламу?».
Олександр – український громадський діяч та підприємець, партнер агенції Gres Todorchuk PR. За останні 2,5 роки команда Gres Todorchuk реалізувала понад 50 культурних, соціальних та освітніх проектів із загальним охопленням понад 300 мільйонів та виграла понад 20 нагород.
Старі добрі ПР-інструменти – прес-релізи, експертні колонки, презентації та прес-тури – вже майже нікому не цікаві. Але є ще дещо, що дозволяє бізнесу забезпечити постійну присутність в інформаційному просторі та зацікавленість аудиторії: бути корисним суспільству. Відповідальний маркетинг та ініціативи зі сталого розвитку набирають популярність, і темп їх розвитку буде тільки збільшуватися.
Разом з комунікаційними експертами поговоримо під час Українського маркетинг-форуму про те, чому бізнес стає прозорішим і більш відповідальним. Модератор дискусії – Марина Соловйова, Head of CSR IDS Borjomi Ukraine.
Ми обговоримо наступні питання:
Має 17-річний досвід у маркетингових комунікаціях. Понад 6 років очолювала групу інтегрованих комунікацій в ДТЕК. Працювала в міжнародних рекламних агентствах, на радіо та телебаченні в Україні, Казахстані та США. Має ступінь Professional MBA в сфері енергетики з Віденського Університету Економіки та Бізнесу.
Останній із масштабних проєктів – створення бренду для компанії з 3,5 млн клієнтів. Наразі YASNO – єдиний в Україні постачальник електроенергії та газу, який пропонує широкий вибір «зелених» продуктів та послуг для комфорту, енергоефективності та електромобільності. Крім того, YASNO активно поширює знання щодо енергозбереження та можливостей зменшувати вплив на клімат, допомагає більш раціонально споживати енергоресурси.
Старі добрі ПР-інструменти – прес-релізи, експертні колонки, презентації та прес-тури – вже майже нікому не цікаві. Але є ще дещо, що дозволяє бізнесу забезпечити постійну присутність в інформаційному просторі та зацікавленість аудиторії: бути корисним суспільству. Відповідальний маркетинг та ініціативи зі сталого розвитку набирають популярність, і темп їх розвитку буде тільки збільшуватися.
Разом з комунікаційними експертами поговоримо під час Українського маркетинг-форуму про те, чому бізнес стає прозорішим і більш відповідальним. Модератор дискусії – Марина Соловйова, Head of CSR IDS Borjomi Ukraine.
Ми обговоримо наступні питання:
У компанії Masterсard Наталія керує роботою маркетинг-департаменту, який щорічно реалізує понад 500 проектів в Україні та Молдові.
Свою кар’єру в маркетингу Наталя почала в 2011 році на посаді маркетинг-менеджера представництва Masterсard Europe в Україні. З 2014-го була призначена директором з маркетингу Masterсard в Україні та Молдові, з 2015-го – відповідала за маркетинг в Грузії, Туркменістані, Таджикистані, Киргизстані та Узбекистані протягом 3 років.
З 2013 по 2021 рік Наталі і її команді вдалося збільшити Top of mind впізнавання бренду в 3 рази: сьогодні вже кожен 3 українець називає ім’я компанії без попередніх підказок. Крім того, шостий рік поспіль українські споживачі визнають Masterсard кращої платіжною системою (за результатами всеукраїнського рейтингу «Українська народна премія»).
Сьогодні маркетинг Masterсard – це перш за все стратегічне планування з фокусом на максимальну ефективність як для бізнесу, так і бренд показників. Крім того, це B2B-маркетинг хаус, в якому банки і партнери компанії можуть отримати повний цикл маркетингової підтримки.
Наталя запускала одну з перших програм лояльності «Програма винагород Mastercard» у фінансовому секторі в 2012 році, яка пізніше трансформувалася і змінювалася кілька разів аж до останньої ітерації Mastercard Більше. Також разом з командою експериментувала над новими форматами взаємодії з клієнтами, такими як участь в промо, гейміфікація, запуск звуковий айдентики бренду. Як наслідок, карткоутримувачі знають, що з Mastercard завжди отримуєш більше вигідних пропозицій, зручних і безпечних розрахунків і Priceless емоцій, сюрпризів і вражень.
Як найкраще скористатися локдауном? Перебудувати те, до чого раніше не доходили “руки”. Саме так вирішила команда Mastercard, і під час тимчасового затишшя в комунікаціях зі споживачами перезапустила свою програму лояльності Mastercard “Більше”, об’єднавши її з “Програмою винагород Mastercard”.
Всі кращі пропозиції і круті нові фічі для своїх клієнтів тепер зібрали в межах одного великого онлайн-міста під назвою Більше. У місті Більше можна отримати інформацію про діючі пропозиції від українських і міжнародних партнерів, перевірити доступність преміальних тревел-сервісів, отримати подарунки від банків, зареєструватися для участі в промо, підтримати малих підприємців, зробити благодійні донати і взяти участь в легендарному Колесі сюрпризів.
Результати перезапуску програми перевищили найсміливіші очікування бізнесу.
На ці та інші питання на Українському маркетинг-форумі відповість Наталя Байдала.
Маша ідентифікує себе як інфлюенсера вже більше 8 років, запустила YouTube і Instagram-акаунти із загальною аудиторією понад 1,5 мільйона чоловік.
Працювала з українськими та міжнародними брендами, такими як La Roche-Posay, ЦУМ, Bourjois, Kenzo, Ralph Lauren, H&M, Daniel Wellington, Clinique, Intertop etc.
Відповідає за бренд «Київстар», розвиток нових продуктів та управління портфелем наявних, роботу з абонентами, розвиток домашнього інтернету та інших комерційних напрямів бізнесу.
Працює у компанії «Київстар» понад 15 років. Почав кар’єру з посади оператора call-центру, коли був студентом НТУУ КПІ, потім перейшов в IT-департамент, а через рік став молодшим фахівцем у відділі тарифів. Через кілька років роботи з тарифами Павло став начальником департаменту ціннісної пропозиції, а потім директором з маркетингу.
Хочеш залишитися на ринку завтра, змінюйся сьогодні. Цю мантру повторюють сьогодні керівники багатьох компаній. Здавалося б, найбільші зміни чекають на ритейл, сферу телекомунікацій і банківську сферу. Але чи готові продуктові компанії до буму альт протеїнів, постачальники автозапчастин – до розвитку ринку електротранспорту, виробники і сервіси – до smart consumption, D2C, goods-as-a-service, спільного використання і crowd-investment? Або все це казки?
Про стратегії в орієнтації на майбутнє і поговоримо під час завершальної панельної дискусії на Українському маркетинг-форумі. Модератор дискусії – Андрій Длігач, генеральний директор Advanter Group.
Ми обговоримо наступні питання:
Ми визначимо часовий горизонт в 5 років і спробуємо зазирнути в нього зі справжніми ринковими візіонерами.
На українському креативному ринку небагато агенцій, які спеціалізуються на веденні соцмереж «під ключ». Тих, хто професійно освоїв TikTok, ще менше. Але Senate Agency серед них. На українському маркетинг-форумі співзасновник Senate agency Сергій Леско поділиться своїм баченням та досвідом ведення бізнесу на Тік Ток платформі.
Серед клієнтів агенції Сергія: McDonald’s, Pepsi, Puma, Intertop, Megogo, Kyivstar, Ultrashop та багато інших.
Про феномен ТікТоку – у виступі співзасновника Senate Agency Сергія Леско. Ви дізнаєтесь:
У 16 років став виконавчим директором рекламного агентства, а у 18 відкрив власне брендингове бюро, після чого пішов з прибуткового бізнесу, щоб втілити свою давню мрію: збирати разом друзів, готувати для них і робити їх трохи більш щасливішими. Так відкрився знаменитий ресторан “Барсук”, а невдовзі — багато інших популярних та обожнюваних киянами місць.
За 2015-2016 роки Дмитро відкрив Crab’s Burger, РИБАLOVE, ресторан японсько-перуанської кухні RONIN і арт-гастрономічний простір «Остання Барикада». Коли створених ресторанів стало більше, ніж кілька десятків, прийшло розуміння, що настав час ділитися знаннями, так з’явилася потужна освітня платформа для HoReCa – Borysov Academy.
У 2018 році Дмитро розпочав ресторанну епопею з відкриттями мережі сидрерій “Білий Налив”.
Станом на сьогодні Сім’я ресторанів Дмитра Борисова нараховує понад 30 закладів в Україні та за її межами. Далі — тільки цікавіше!
Хочеш залишитися на ринку завтра, змінюйся сьогодні. Цю мантру повторюють сьогодні керівники багатьох компаній. Здавалося б, найбільші зміни чекають на ритейл, сферу телекомунікацій і банківську сферу. Але чи готові продуктові компанії до буму альт протеїнів, постачальники автозапчастин – до розвитку ринку електротранспорту, виробники і сервіси – до smart consumption, D2C, goods-as-a-service, спільного використання і crowd-investment? Або все це казки?
Про стратегії в орієнтації на майбутнє і поговоримо під час завершальної панельної дискусії на Українському маркетинг-форумі. Модератор дискусії – Андрій Длігач, генеральний директор Advanter Group.
Ми обговоримо наступні питання:
Ми визначимо часовий горизонт в 5 років і спробуємо зазирнути в нього зі справжніми ринковими візіонерами.
Борис — український підприємець у сфері агріфуд, співвласник «HD-group» та «GFSGROUP», кандидат економічних наук.
Займає посаду віце-президента у Всеукраїнській асоціації пекарів, є членом ради директорів Спілки українських підприємців та спілки «Борошномели України». З 2017 року виконує місію почесного консула Республіки Австрія у Запоріжжі.
За значний внесок у реформування національної економіки, розвиток підприємства та ринкової інфраструктури, високі досягнення у професійній діяльності Борис був нагороджений почесною грамотою Кабінету Міністрів України.
Хочеш залишитися на ринку завтра, змінюйся сьогодні. Цю мантру повторюють сьогодні керівники багатьох компаній. Здавалося б, найбільші зміни чекають на ритейл, сферу телекомунікацій і банківську сферу. Але чи готові продуктові компанії до буму альт протеїнів, постачальники автозапчастин – до розвитку ринку електротранспорту, виробники і сервіси – до smart consumption, D2C, goods-as-a-service, спільного використання і crowd-investment? Або все це казки?
Про стратегії в орієнтації на майбутнє і поговоримо під час завершальної панельної дискусії на Українському маркетинг-форумі. Модератор дискусії – Андрій Длігач, генеральний директор Advanter Group.
Ми обговоримо наступні питання:
Ми визначимо часовий горизонт в 5 років і спробуємо зазирнути в нього зі справжніми ринковими візіонерами.
Маркетолог із досвідом роботи понад 10 років. Спеціалізація Сергія: бренд-стратегія, перфоманс-маркетинг, менеджмент, інфлюенс-маркетинг, маркетинг лояльності.
Працював у медіахолдингу Atlantic Group в Україні, обіймав посаду провідного менеджера маркетингових комунікацій агроіндустріального холдингу МХП.
У роботі надихають складні багатозадачні проєкти і команда, яка пишається результатом. Не терпить суб’єктивізму в плануванні проєктів. Завдання маркетолога ― робити те, що потрібно бренду, а не те, що подобається тобі самому. Завжди вимагає чіткої аргументації своєї позиції.
Кредо: «Задля спільного блага. Роби справу, не думаючи про себе, і неси відповідальність за всіх».
Як розробляти стратегії і планувати зростання в умовах невизначеності, коли, здавалося б, нічого планувати неможливо?
Про це поговоримо під час дискусії. Ключові питання, які ми плануємо обговорити:
Діджиталізація стирає межі галузевої конкуренції, підвищує вимогливість клієнтів. Вона змінює ринок праці, оцифровуючи цілі професії. Вона робить компанії все більш залежними від громадської думки. Її зростаючий вплив можна порівняти лише з величезною лавиною, яка вже зійшла з гір і рухається в нашому напрямку. Ми обговоримо, як бізнесам пристосуватися до цих процесів.
Більше 20 років працює у сфері реклами та маркетингу. Має досвід створення нових продуктів, побудови брендів, розробки та реалізації стратегій і рекламних кампаній, аналізу зовнішніх і внутрішніх даних.
З 1999 року живе і працює в Києві. Близько 4 років обіймав посаду менеджера з маркетингу в компанії «ІДС», більше 8 років був директором зі стратегії рекламного агентства Euro RSCG Kiev.
З 2012 року – директор зі стратегії та досліджень групи компаній «Нові Продукти» (бренди Shake, Revo, Non Stop, Pit Bull, APPS, Why Not, Friday, Eat Me тощо).
Закінчив економічний факультет Харківського державного університету за спеціальністю «економічна теорія», там же закінчив аспірантуру. Викладав у харківських ВНЗ.
До сфери професійних інтересів належать: розробка нових продуктів і брендів, реклама, медіа, дослідження.
Дотримання стратегії – це завжди руйнування статусу-кво заради майбутнього результату і майбутньої вигоди, на шкоду вигоді сьогочасній. Однак невизначеність – вічний супутник маркетингу, як будь-якої творчості, яка передбачає створення нового.
У періоди крайньої невизначеності, такої, як пандемія, творчість в маркетингу стає необхідною для виживання. І ми змушені вживати стратегічні кроки, оскільки вихід із зони комфорту все одно відбувається, бажаємо ми цього, чи ні.
У минулому році ГК «Новий продукти» відчула на собі всі принади екстремальної невизначеності, однак саме наявність стратегії дозволила компанії рухатися вперед і боротися з цією невизначеністю.
Під час виступу Бориса Ткачова, директора зі стратегії та досліджень групи компаній «Нові Продукти», обговоримо кейс запуску на ринок натурального енергетика NON STOP EVOLUTION, а також проєкт створення штучного інтелекту REVO kAIf для інтерактивної взаємодії зі споживачами.
Вікторія має більше 15 років досвіду роботи у маркетингу зі спеціалізацією в IT-індустрії: від виробництва персональної електроніки до послуг з розробки цифрових рішень. Більшу частину кар’єри Вікторія провела в міжнародних компаніях Lenovo, Sony, Asus, де відповідала за бренд, виводила нові категорії продуктів на ринок, керувала розподіленими командами одночасно в п’яти країнах регіону, створивши в ряді компаній систему маркетингу з нуля, та забезпечила їхнім брендам міцні позиції серед лідерів своїх категорій і ринків.
До GlobalLogic Ukraine Вікторія приєдналася в 2018 році з метою посилити маркетинг-напрям компанії, розвивати бренд роботодавця і систему внутрішніх і зовнішніх комунікацій. Перед Вікторією стояла амбітна задача допомогти GlobalLogic стати лідером в галузі розробки програмного забезпечення. Вже у 2020 році GlobalLogic посіла перше місце в провідних репутаційних рейтингах і рейтингах “Кращий роботодавець” в категорії IT. Серед них Randstad Employer Brand Research від Ancor, “Кращий роботодавець” від Ernst & Young, а також “Репутаційні активісти” від PR-Service.
Вікторія — магістерка Міжнародної Економіки, випускниця програми mini-MBA в Кембриджі і професійних курсів з маркетингу Baruch College, Columbia University (New York). Вона активна спікерка і учасниця багатьох всеукраїнських та міжнародних конференцій, провідна лекторка навчального курсу Маркетинг Про, сертифікований коуч та входить до журі престижних галузевих премій в сфері маркетингу і реклами.
Старі добрі ПР-інструменти – прес-релізи, експертні колонки, презентації та прес-тури – вже майже нікому не цікаві. Але є ще дещо, що дозволяє бізнесу забезпечити постійну присутність в інформаційному просторі та зацікавленість аудиторії: бути корисним суспільству. Відповідальний маркетинг та ініціативи зі сталого розвитку набирають популярність, і темп їх розвитку буде тільки збільшуватися.
Разом з комунікаційними експертами поговоримо під час Українського маркетинг-форуму про те, чому бізнес стає прозорішим і більш відповідальним. Модератор дискусії – Марина Соловйова, Head of CSR IDS Borjomi Ukraine.
Ми обговоримо наступні питання:
Надія Васильєва є кандидатом економічних наук, а також магістром міжнародного права, закінчила аспірантуру з маркетингу британського CIM та здобула EMBA, є випускницею американського МІТ із програми цифрової трансформації.
Діджиталізація стирає межі галузевої конкуренції, підвищує вимогливість клієнтів. Вона змінює ринок праці, оцифровуючи цілі професії. Вона робить компанії все більш залежними від громадської думки. Її зростаючий вплив можна порівняти лише з величезною лавиною, яка вже зійшла з гір і рухається в нашому напрямку. Ми обговоримо, як бізнесам пристосуватися до цих процесів.
Роман Бондар — відомий в Україні експерт із розвитку лідерства та побудови ефективних організацій. Понад 15 років він займався пошуком керівників вищої ланки і організаційними перебудовами великих українських і міжнародних компаній. Роман також є членом і співзасновником UCGA — Української академії корпоративного управління (Ukrainian Corporate Governance Academy) та Інституту цифрових трансформацій.
До призначення в “Укроборонпром” Бондар займав посаду керівного партнера міжнародної компанії Odgers Berndtson Ukraine, яка займається пошуком топ-менеджерів і розвитком лідерства та має 56 офісів у 28 країнах світу і штаб-квартиру в Лондоні.
Ми розглянемо питання в таких тематичних блоках:
Олена Мартинова — директор з маркетингу StarLightMedia, української медіагрупи лідера з виробництва та дистрибуції контенту для телебачення та діджитал-платформ, що об’єднує телеканали: ICTV, СТБ, “Новий канал”, “ОЦЕ”.
Спеціаліст із 20-річним досвідом управління та розвитку стратегічного маркетингу найбільших медіа-бізнесів України.
Неодноразова володарка національних та міжнародних нагород в сфері маркетингу, а цього року і членкиня журі найпрестижнішої профільної європейської премії — Promax Europe Awards.
Виявляється, щоб бути сексі, недостатньо бути найбільшим і охватним медіа.
Під час виступу Олени ми поговоримо:
Почав свій шлях у маркетингу у 2000 році. За 18 років у рекламі запустив понад 500 проектів для локальних і міжнародних клієнтів. З 2014 року очолює креативне агентство BBDO Ukraine.
З 2003 по 2013 рік працював в Ogilvy & Mather. З 2010 року керуючий директор Ogilvy & Mather. Чотири роки поспіль (у 2010, 2011, 2012, 2013 роках) агентство отримувало титул Agency of the Year. Крім того, Ogilvy & Mather у 2012 році було визнане найефективнішим агентством у Європі за версією EFFIE + Warc.
Під керівництвом Віктора українське представництво BBDO було тричі визнане Агентством року (у 2015, 2016, 2018 роках), двічі ставало Кращим креативним агентством країни (у 2016 і 2017 роках). У 2016 році виграло всі існуючі нагороди українського рекламного ринку, у тому числі стало Агентством № 1 за вибором маркетинг-директорів, а у 2018 році було визнане найефективнішим агентством країни та удостоєно Гран-прі Effie Ukraine.
З 2017 року Віктор очолює центральноазійське представництво всесвітньої мережі BBDO Worldwide – BBDO Central Asia. З його приходом агентство впевнено нарощує кількість клієнтів і підвищує рівень робіт.
Ми розглянемо питання в таких тематичних блоках:
Окрім креативного дивізіону, під керівництвом Бориса знаходиться бренд-підрозділ та напрямок оффлайн маркетингу компанії Favbet.
Раніше Борис очолював маркетинг компаній «sportbank» і «Фрідом Фінанс Україна», а до того обіймав посаду бренд-маркетинг директора ПАТ «Укрпошта».
На сьогодні компанія Favbet працює у декількох країнах і є партнером багатьох спортивних команд та змагань. Починаючи із сезону 2019/20, українська Прем’єр-ліга офіційно називається «FAVBET Ліга».
Як розробляти стратегії і планувати зростання в умовах невизначеності, коли, здавалося б, нічого планувати неможливо? Про це поговоримо під час Growth Talks «Принципи зростання. v2.020» разом з модератором Владом Полонським.
Кожний із спікерів досяг успіху в 2020 році, коли криза, здавалося б, торкнулася кожного. Але вони не мислили обмеженнями і не зупиняли маркетингових активностей, а продовжували діяти, знаходили нові можливості і в результаті забезпечили своїм компаніям зростання бізнесу.
Ключові питання, які ми плануємо обговорити:
Ірина Качура — інноваційний і захопливий лідер з великим досвідом розвитку бізнесу, брендів та управління командою на місцевому, регіональному і глобальному рівні. Має унікальний досвід створення міжнародних портфельних і цифрових стратегій, торгового маркетингу та організаційної реструктуризації, яка веде до створення сильного пулу талантів.
Професійну кар’єру розпочала у провідній фармкомпанії Merch Sharp and Dohme, потім працювала в GlaxoSmithkline. У 2003 році перейшла в український офіс Philip Morris International. З 2007 по 2014 рік працювала у штаб-квартирі Philip Morris International в Лозанні (Швейцарія) на глобальних позиціях у Brand Building, відповідаючи за розроблення глобальних стратегій і комунікацій брендів L&M, Chesterfield.
Від вересня 2014-го по 2017-й працювала директором з маркетингу «Philip Morris Казахстан», де відповідала також за Киргизстан, Монголію, Узбекистан і Таджикистан.
Від серпня 2017 року обіймає посаду віце-президента з маркетингу компанії «Carlsberg Україна».
Останні десять років Ірина Качура жила і працювала за межами України, зараз повернулася у рідну країну, яка сильно змінилася за цей час. Наголошує, що у порівнянні з багатьма іншими країнами маркетинг в Україні перебуває на високому рівні і стрімко розвивається. Вважає, що головний фокус маркетингу сьогодні — не стільки галузь, скільки споживач. Ірині Качур дуже цікаво зрозуміти, які ціннісні зміни відбулися з людьми за останній час.
Випускниця Chartered Institute of Marketing (2000), Brand Building Academy (2011-2012), Leading for Results Programme at London Business school (2018-2019).
Ми розглянемо питання в таких тематичних блоках:
Має докторський ступінь з прикладної соціології. Доцент Харківського національного університету (2001–2010). З 2009 по 2014 рік керував бізнес-підрозділом скандинавського рекламного холдингу Nordic Morning. Працював з такими брендами, як Volvo, Skania, Nobel BioCare, Skandia, Unilever, Husqvarna.
З 2014-го керував відділом розвитку й інновацій у FEDORIV. Відповідав за побудову цифрової інфраструктури компанії та системи ведення проектів. Останні п’ять років очолює одну з проектних команд агентства, на рахунку якої роботи для Rozetka, Megogo, Robota.ua, Bodo, Глобино, Concert.ua.
Свого часу квитковий оператор Concert.ua зробив революцію у категорії завдяки масштабному ребрендингу, що включав зміни не тільки у візуальному стилі і комунікації, але перш за все у клієнтському досвіді. Це дозволило зайняти лідируючу позицію на ринку, яку бренд утримував всі наступні роки.
З приходом пандемії івент-бізнес зіткнувся із завданням виживання, в якому ключовим викликом знову стали відносини бренду і його споживача.
Разом із бренд-лідером FEDORIV Валентином Панютою і співзасновником Concert.ua Дмитром Чинь, на Українському маркетинг-форумі ми розберемо інсайти стійкості і якість відносин між брендом і споживачем на прикладі кейсу Concert.ua.
На 14 Українському маркетинг-форумі Ірина розповість:
Дар’я Булатнікова очолює напрямок Influencer Marketing в агентстві provid.
Дар’я реалізовувала кампанії з багатьма популярними блогерами: Юрієм Дудьом, Валентином Пєтуховим (Wylsacom), Ксенією Собчак, Олександром Гудковим, Олексієм Дурнєвим, Маргаритою Мурадовою, Машею Тимошенко та іншими.
У портфоліо Дар’ї — проекти з L’Oreal, Reckitt Benckiser, Kimberly Clark, Synevo, Electrolux, Barilla, Danone, Essity, онлайн-кінотеатром IVI. Також Дар’я виступала спікером на заходах Google, Yandex, «Вільної школи маркетингу» і практичної школи комунікацій Bazilik.
Розбудовувати гарні відносини з лідерами думок і створювати ефективні інфлюенс-кампанії мріє будь-який сучасний маркетинг-директор.
Чи знаєте ви, яку стратегію роботи обрати для створення свого напрямку інфлюенс-маркетингу?
Про key points результативної роботи з інфлюенсерами поговоримо на Українському маркетинг-форумі.
Євгенія — соціолог, аналітик та медіаексперт.
Більше 15 років роботи в провідних телевізійних групах України в якості маркетинг-директора (Новий Канал, 1+1, StarLight Media). Керівник департаменту аналітичного супроводу Адміністрації Президента України (2014 – 2017 років).
Дослідницька компанія Gradus Research була заснована у 2019 році. Gradus – це унікальна для українського ринку система проведення соціологічних та маркетингових опитувань у мобільному додатку. За 2020 рік команда Gradus виросла у три рази, час на проведення національного поля скоротився до кількох годин, а портфель Gradus включає такі унікальні продукти, як AdTracking, AdSpot, Gradus HR та багато інших.
Аналітична агенція Corestone Group, заснована у 2017 році, спеціалізується на аналітичному супроводі політичних фігур першого ешелону, репутаційному аудиті та персональному брендингу.
Євгенія разом з Іваном Кучеренко, партнером та CDO Nostra Communications Group, ексклюзивно на цьогорічному Українському маркетинг-форумі, представлять спеціальне дослідження сегментації інтернет-користувачів на основі поведінкових патернів використання інтернету.
Особливо актуальним це дослідження стає напередодні скасування 3rd party cookies і прийдешніх змін в таргетингу рекламних кампаній, коли рекламодавцям стане ще складніше знаходити і вивчати свою цільову аудиторію.
В основу сегментації покладено такі характеристики:
Результати цього дослідження відкриють нові можливості компаніям, бізнес яких зосереджений у діджиталі, а також тим бізнесам, для яких діджитал є невід’ємною частиною маркетингу та продажів.
Владислав Ясько — засновник першого в Україні Instagram-агентства BrandU! та університету digital-професій U!niversity.
Зробив клієнту та партнеру виручку в $48 700 завдяки Instagram і відкрив агентство Brand U! у 2016 році.
Особисто розробив стратегії просування для 70+ бізнесів в Instagram.
Заснував університет digital-професій U!Niversity і навчив Instagram-маркетингу 6300+ студентів.
Увійшов до топ-25 молодих підприємців України до 25 років за версією MC Today.
Поговоримо про можливості Instagram для бізнесу: швидкого старту просування, збільшення охоплення або дворазового збільшення продажу удвічі. Ви дізнаєтеся:
Ольга Поліщук – бренд-менеджер категорії “Ігристі вина та вермути Martini” в Bacardi Martini в Україні та Казахстані. Має досвід понад 10 років роботи у провідних міжнародних компаніях у бренд-менеджменті та маркетингу.
Досвід роботи включає управління такими брендами – лідерами індустрії, як Coca-Сola, Ferrero, Burn, а також запуск на ринок квасу “Ярило” та релонч бренду Nutella.
Також має досвід роботи із молодіжними брендами та субкультурами.
В компанії Bacardi Martini працює з лютого 2015 року.
Як розробляти стратегії і планувати зростання в умовах невизначеності, коли, здавалося б, нічого планувати неможливо?
Про це поговоримо під час дискусії. Ключові питання, які ми плануємо обговорити:
19 років досвіду в провідних міжнародних рекламних агентствах. Останні 11 років є стратегічним директором OMD OM Group.
Відповідає за бренди, тренди і споживачів, а також їх взаємодію через ключові канали комунікації. Ксенія має великий досвід роботи практично з усіма споживчими категоріями і знає, чого хочуть люди. Допомагає брендам вибудовувати свої стратегії в online/offline-медіа і домагатися від споживача уваги, любові і частки ринку.
Має досвід роботи з: McDonald’s, Pepsi, Lay’s, Glovo, OLX, “Нова Пошта”, H & M, Henkel, Twix, M & M’s, Whiskas, Orbit, Uber, L’Oreal, Lamoda, Renault, Nissan, Mitsubishi, Toyota, Volkswagen, Google, Beko, Sony-Pictures, Sandora, “Садочок”, “Агуша”, “Слов’яночка”, “Хлібний Дар”, “Козацька Рада”, Marengo, “Коблево”, GSK, KRKA, Martini, Visa і ін.
Ксенія — член наглядової ради Всеукраїнської рекламної коаліції, відповідальна за комітет медіа агентств.
Іван — експерт по цифровим комунікаціям і digital-трансформації бізнесу із більш ніж 20 річним стажем. Пройшов довгий шлях від веб-розробки до підготовки і менеджменту інтегрованих digital-кампаній, а також крос-медійних проектів, як на стороні клієнта, так і агентства.
Керував одним з найбільших українських онлайн-проектів Emarket.ua в рамках медіагрупи Telegraaf Media Group. Запустив і успішно продав свій власний стартап в сфері електронної комерції. Працював на позиції account director в агентстві PRODIGI і digital-producer в сейлз-хаусі StarLight Sales & StarLight Brand Content (медіа-група StarLightMedia), а також очолював digital-департамент комунікаційного агентства SPN Communications Ukraine (колишнє SPN Ogilvy).
З листопада 2015 року розвиває цифровий бізнес рекламно-комунікаційного холдингу NCG (Nostra Communications Group), будучи співзасновником і головним виконавчим директором digital-центричного рекламного агентства DIEVO, а з квітня 2020 року — партнером і CDO (Chief Digital Officer) холдингу.
Також з листопада 2020 року очолює Комітет з інтернет-рекламі при Інтернет Асоціації України (ІнАУ).
Має досвід співпраці з такими клієнтами, як Kimberly-Clark, Bionorica, Bayadera Group, АВК, ПУМБ, Ariston, Bunge, Karcher, Terra Food, UPECO, Suzuki, “Водний Світ”, “Глобино”, КВЗ, “Приправка”, “Три Ведмеді”,”Юрія-Фарм”, “Альфа-Страхування” і іншими.
Іван разом з Євгенією Близнюк, CEO та засновницею дослідницької компанії Gradus Research та аналітичної агенції Corestone Group, ексклюзивно на цьогорічному Українському маркетинг-форумі, представлять спеціальне дослідження сегментації інтернет-користувачів на основі поведінкових патернів використання інтернету і порівнянні їх характеристик.
Особливо актуальним це дослідження стає напередодні скасування 3rd party cookies і прийдешніх змін в таргетингу рекламних кампаній, коли рекламодавцям стане ще складніше знаходити і вивчати свою цільову аудиторію.
В основу сегментації покладено такі характеристики:
Результати цього дослідження відкриють нові можливості компаніям, бізнес яких зосереджений у діджиталі, а також тим бізнесам, для яких діджитал є невід’ємною частиною маркетингу та продажів.
Спеціаліст у сфері маркетингових комунікацій більш ніж з 12-річним досвідом.
7 років присвятила digital-комунікаціям в таких компаніях, як PepsiCo Україна і Nestle Україна, 5 років – PR-напрямку в Nestle Україна.
Набутий досвід і експертиза дозволяють їй вибудовувати максимально ефективну комунікацію ввірених брендів з цільовою аудиторією.
Історія взаємин PepsiCo із лідерами думок почалася у 2016 році. За допомогою партнерів компанія «виростила» своїх амбасадорів, отримавши більш релевантний контент; домоглася більшої лояльності аудиторії, кратно поліпшила цінові умови і захистилася від конкурентів.
Сьогодні PepsiCo має нову ціль: перетворити інфлюенсерів у своїх друзів.
Про п’ять правил побудови відносин від інфлюенсера та амбасадора до best friend поговоримо вже зовсім скоро на Українському маркетинг-форумі, а поки коротко про переконання спікерки події – керівниці медіа і діджитал-напрямку PepsiCo Лесі Щиголь:
Системний дослідник українського бізнесу. Ключові компетенції Ігора – стратегічний маркетинг та бізнес-модель. Поєднуючи успішний бізнес-досвід з науковим підходом, Ігор спрощує складні моделі до практичних інструментів розвитку компанії.
З 2011 року керуючий партнер DYB | Develop Your Business (шведсько-український проект для власників). У програмах DYB в Україні взяли участь понад 500 компаній. З 2003 по 2010 директор зі стратегічного розвитку і маркетингу BROCARD Ukraine (увійшла до топ-10 найефективніших у рітейлі (Forbes) та до топ-100 найприбутковіших компаній України (delo.ua).
Ігор входить до складу Дорадчих Рад низки українських та міжнародних компаній. Є членом Експертної Ради Українського Маркетинг Форуму. Кандидат економічних наук, захистив дисертацію у сфері поведінки споживачів. Член Несторівської групи (незалежне об’єднання інтелектуалів, націлене на створення візії України). Член правління IRF (International Renaissance Foundation, є частиною OSF, заснованої Джорджем Соросом).
Діджиталізація стирає межі галузевої конкуренції, підвищує вимогливість клієнтів. Вона змінює ринок праці, оцифровуючи цілі професії. Вона робить компанії все більш залежними від громадської думки. Її зростаючий вплив можна порівняти лише з величезною лавиною, яка вже зійшла з гір і рухається в нашому напрямку. Ми обговоримо, як бізнесам пристосуватися до цих процесів.
Анна Бойцова – експерт із управління клієнтським досвідом, сервіс-дизайнер.
Єдиний в Україні фахівець з сертифікацією Certified Customer Experience. Professional (CCXP), член міжнародної асоціації Customer Experience Professionals Association (США).
Спеціалізується у вибудовуванні системи управління клієнтським досвідом: від розробки СХ-стратегії і впровадження стандартів сервісу, до створення програм Voice of the Customer і проведення якісних досліджень за методологією сервіс-дизайну.
У корпорації MIRS займається поліпшенням клієнтського досвіду з 2016 року. Стала ініціатором системного підходу до управління клієнтським досвідом в компанії.
Створила з нуля напрямок Customer Experience Office, який сьогодні зріс до рівня окремого департаменту і є внутрішнім центром СХ-компетенцій і експертизи у сервіс-дизайні.
Має 18-річний досвід у сфері маркетингу, реклами та PR. Кар’єру розпочала в банківській сфері. У 2006 році перейшла в мережу побутової техніки та електроніки ELDORADO, де працювала на позиції керівника відділу PR, а пізніше — директорки з реклами та PR. У 2010 році очолила маркетинг INTERTOP в Україні та Казахстані.
З вересня 2020 року займає посаду директорки з маркетингу MEGOGO — одного з найбільших медіасервісів Східної Європи. Продукт включає телебачення з інтерактивними функціями; кіно і мультфільми високої якості; власні тематичні канали, в тому числі молодіжний канал MEGOGO LIVE; окремий розділ з іграми на Smart TV; тисячі аудіокниг і подкастів, а також прямі трансляції топових спортивних і кіберспортивних подій.
MEGOGO почав роботу майже 10 років тому, в еру тотального піратства. Завдяки вмінню швидко адаптуватися, покращувати і розвивати сервіс, компанії вдалося змінити ринок і сформувати нові звички споживання контенту. Сьогодні MEGOGO працює в 15 країнах і пропонує ТВ, кіно, серіали, спорт, а також аудіокниги та подкасти. Компанія має три моделі монетизації, виробляє власний контент, активно розвиваючи ринок медіарозваг.
На Українському маркетинг-форумі Валерія Толочина розповість:
Ще під час навчання комп‘ютерним наукам у КПІ почав працювати в українській компанії IT-Enterprise, де розробляв і впроваджував найбільшу українську ERP-систему. Потім керував проєктами впровадження системи у компаніях Interpipe, Roshen, Nibulon, Ferrexpo.
У 2017 році пішов із компанії, якій віддав 15 років, щоб створити стартап і допомогти тисячам людей отримувати ліки швидше і дешевше. Так з‘явилися Liki24.com.
Проєкт став переможцем найбільшого конкурсу стартапів IT Arena 2018 року, у 2019-2020 роках залучив понад $6 млн інвестицій від Horizon Capital, TA Ventures, Genesis Investments, iClub та інших, став найкращим стартапом 2020 року за версією Ain.ua та увійшов у топ-30 стартапів за версією Forbes.
З виступу Антона Авринського ви дізнаєтесь:
З 1998 року і по теперішній час Марина працює у міжнародній дослідницькій компанії GfK Ukraine. Під її керівництвом була створена перша і єдина в Україні Споживча панель домогосподарств.
З 2020 року Марина очолює напрямок дослідження ринків товарів повсякденного попиту і роздрібної торгівлі.
GfK пропонує ринку унікальний інтегрований підхід, що поєднує дані споживчої панелі GfK, дані трекінгові інструментів, опитування покупців і просунуту аналітику – щоб в результаті створити докладний профіль споживача, оцінити потенціал марки або рітейлера.
Досвід роботи в сфері маркетингових досліджень: 25 років.
Сфера професійних інтересів: особливості купівельної поведінки.
За три роки IQOS пройшов шлях до 1 млн тис. користувачів, власної low-code платформи, тричі збирав Effie і двічі був у топ-5 продуктів за версією Google.
До роботи у Philip Morris, Дмитро розробляв діджитал-стратегії на агентської стороні для офісів Nespresso, Agent Provocateur, Nike, Starwood Hotels & Resorts. Certified master in IDEO.
Оксана керує глобальним маркетингом у 30 країнах присутності брендів корпорації «Біосфера» напрямку HouseHold (Фрекенбок, Vortex, “Бонус всегда” + Лайkit). Має понад 17-річний досвід роботи у сфері управління компанією, маркетингових комунікацій, діджитал, e-commerce та медіа-менеджменту.
Працювала з популярними брендами у таких компаніях як: Perfetti van Melle (Chupa Chups, Mentos, Fruittella, Meller brands), Philip Morris Ukraine, Johnson & Johnson Ukraine, Colgate-Palmolive Ukraine, P&G, де займалася бренд-менеджментом, побудовою маркетингових стратегій та дистрибуцією товарів на ринки Європи та Азії.
Має освіту у сфері маркетингу та економіки (Leadership program Manager of Managers, Center of Creative Leadership, Amsterdam, Chartered Institute of Marketing, IIB) та відзнаку Effie Award за запуск нового продукту. Окрім цього, має сертифікат професійного бізнес-коуча (виступи на аудиторію 200+ співробітників) та багатий досвід консультацій малого та середнього бізнесу за напрямками “побудова бізнес-моделей” та “діджитал комунікація”).
Завтра ваша стратегія може стати не актуальною, тому включайте ситуативну адаптацію вже сьогодні.
Таку пораду дає всім колегам маркетинг-директорка напряму HouseHold корпорації «Біосфера» Оксана Ткачук. На Українському маркетинг-форумі Оксана говоритиме про стратегії прориву в мінливому середовищі. Ось декілька тез до виступу:
Експерт з корпоративних, кризових, брендових, маркетингових комунікацій.
Працює у сфері маркетингу та комунікацій 15 років, майже десять з яких на різних позиціях в компанії IDS: протягом п’яти років на посаді PR-менеджера відповідала за комунікацію ТМ «Боржомі» на восьми ринках присутності бренда.
У 2017 році очолила відділ комунікацій у компанії IDS Borjomi Ukraine. У портфоліо більше 100 успішних локальних і крос-кантрі-проектів, лончі нових продуктів, мобільних додатків, сім власних масових івентів бренда, досвід кризових комунікацій, успішна співпраця з відомими українськими та міжнародними брендами, компаніями й організаціями: Disney, WWF, McDonalds, Poustovit, Atlas Weekend, Leopolis Jazz Fest, «Еліна Світоліна», ELLE, Viva тощо.
До приходу в компанію IDS більше п’яти років працювала у видавництві «Бурда-Україна» на позиції Business Development Manager (запуск міжнародного видання JOY в Україні) і два роки обіймала посаду PR-директора в українському агентстві GEM (клієнти: Gorenje, Avtologistika, Altera, Nestle, WWS).
У 2018–2019 роках очолювала PR-комітет Європейської бізнес-асоціації (ЕВА).
Старі добрі ПР-інструменти – прес-релізи, експертні колонки, презентації та прес-тури – вже майже нікому не цікаві. Але є ще дещо, що дозволяє бізнесу забезпечити постійну присутність в інформаційному просторі та зацікавленість аудиторії: бути корисним суспільству. Відповідальний маркетинг та ініціативи зі сталого розвитку набирають популярність, і темп їх розвитку буде тільки збільшуватися.
Разом з комунікаційними експертами поговоримо під час Українського маркетинг-форуму про те, чому бізнес стає прозорішим і більш відповідальним. Модератор дискусії – Марина Соловйова, Head of CSR IDS Borjomi Ukraine.
Ми обговоримо наступні питання:
Експерти дискусії:
Спільний виступ із Олексієм Юхимчуком, співзасновником сервісу доставки їжі і продуктів Rocket.
Досвід в роботі з маркетплейсами — 8 років. До Rocket Станіслав і Олексій розвивали ряд спільних проектів: сервіс 3D-друку 3D-craft, сайт колективних покупок Yoo Ukraine, єдиний абонемент в сотні фітнес-залів країни GoFit.
За створення національного сервісу доставки Олексій і Станіслав стали людьми 2020 го року за версією журналу «Новий час». Також за даними аналітичної компанії Sensor Tower, Rocket увійшов в топ-10 найбільш скачуваних в Європі в категорії «Їжа та напої». Компанія регулярно підтримує благодійні ініціативи, одна з яких отримала нагороду ООН в категорії «Подолання пандемії COVID-19».
Rocket сьогодні — компанія, яка представлена у 28 містах України і столиці Кіпру, Нікосії. У планах на 2021 рік — запустити доставку Rocket в десяти європейських країнах.
Під час свого виступу засновники сервісу доставки їжі і продуктів Rocket Олексій Юхимчук і Станіслав Дмитрик розкажуть про:
Валерій починав кар’єру, працюючи аналітиком CRM у ФК “Шахтар”, після чого працював в мережі “Брусничка”. Протягом 2015-2017 років керував проектом запуску програми лояльності мережі Varus, пізніше перейшов на позицію заступника директора з маркетингу.
На даний момент керує маркетингом АТБ, найбільшою за прибутковостю приватної компанії України.
У 2021 році отримав нагороду X-ray у номінації “Маркетинг-директор року X-ray 2021”
У партнерстві із фондом “Таблеточки” реалізував найбільшу національну благодійну акцію з залученням споживачів. В результаті діти з 10 онкоцентрів країни отримали допомогу на суму понад 10 млн грн.
Вся Україна відчула на собі наслідки пандемії. У цей непростий рік увагу суспільства, держави, бізнесу було зосереджено на подоланні коронавірусу та економічних проблем. Онкохворі діти, які і так потребують підтримки та допомоги, виявилися в ще більш вразливому положенні. Весь світ був «на паузі», а рак — ні.
У цей складний кризовий час Україна об’єдналася, щоб онкохворі діти продовжували лікуватися повноцінно. Більше 10 000 000 гривень допоміг зібрати кожен українець, який взяв участь у всеукраїнській благодійній акції «Мене це стосується. А тебе?», що проходила у мережі АТБ-Маркет.
Що стоїть за сумою збору і чому такі акції потрібні нам усім, — у виступі Світлани Пугач і Валерія Бондаря.
Олена Плахова має 19-річний досвід роботи в комунікаціях, успішно керувала цим напрямком у великих українських компаніях, зокрема в групі компаній «Континіум», Corum Group і Starlight Media.
Під керівництвом Олени були реалізовані різні глобальні проекти: супровід виходу компаній на міжнародні ринки, ребрендинг, трансформація корпоративних культур, зміна соціальної поведінки співробітників певної групи, комунікації змін бізнес-моделі, моделі управління компанією, GR-проекти. Серед основних компетенцій Олени — стратегічне управління репутацією і робота з кризами.
Креативний директор агентства BBDO Ukraine, яке протягом останніх п’яти років тричі було визнано агентством року (у 2015, 2016, 2018 рр.), неодноразово ставало агентством номер один за вибором маркетинг-директорів, отримало титул найкращого креативного агентства країни, а у 2018-му здобуло найвищу нагороду за ефективність Grand prix Effie Ukraine.
У Дениса 14-річний досвід роботи у традиційних і діджитал-агентствах України. Він здатний побудувати систему генерації ідей у промислових масштабах і знає, як зробити так, щоб кількість ідей не впливала на якість.
У його руках шорт-лист «Каннських левів» і цілий офіс нагород, отриманих на міжнародних фестивалях: Golden Drum, Epica Awards, White Square, KIAF, ADC Europe. Серед його клієнтів Mars, Visa, Toyota, Anheuser-Busch InBev, «Оболонь», «Карпатські мінеральні води», Nemiroff, PepsiCo, WOG, «Ельдорадо» та багато інших.
Будь-який власник бізнесу або бренду рано чи пізно стикається з проблемою: «Мій продукт не продається, тому що його ніхто не знає, чи мій продукт не продається, тому що всі його і так вже дуже добре знають».
У першому випадку — вам потрібна креативність, щоб про ваш продукт дізналися, у другому — інновація. Але що робити, коли на інновації в продукті немає грошей?
Разом з Денисом на Українському маркетинг-форумі ми обговоримо, як заощадити за допомогою креативності, і як креативність допомагає обійти більш інноваційних конкурентів і куди вкласти заощаджені гроші, якщо не в біткоіни.
Купуйте квиток та фіксуйте дати в своєму календарі
Подивіться ключові теми виступів цього року